Türkiye Müstemleke Midir?

TÜRKİYE MÜSTEMLEKE MİDİR ?
RAMAZAN NARİN·3 MAYIS 2019 CUMA
( Emperyallerin sömürdüğü ve hükmettiği ülkelere, MÜSTEMLEKE denilir.!)

1-MAYIS ı, hala işçiyi sömürmek için kullanan kafalar...( Ülkücü-Komünist olarak) Türkiye yi müstemleke yapan unsurları düşündüm de...Avrupada yaşayan arkadaşlarla falan da görüştüm de... Bravo, sömürüde şampiyonsunuz ! 
DİN, sömürgeci emperyallerin aracıdır ve bilirler ki, toplumların çoğunda DİN yumuşak karındır. Vur allahım vur...Boksörlerin antreman çuvalları patlar da, bizim karınlarımız patlamaz ! 
Yediğimiz yumrukların bir kısmını sayacam, hepsini sayamam çünkü grogide kalıyorum bazen ve sayamıyorum hepsini ne yalan !
1.YUMRUK : Ders kitaplarımızda da olan bir şiiri okudu diye, birini hapse attık. 
2. YUMRUK : Dindarları küçümsedik, azıcık da ezdik...Namaz kılıyor diye ordudan-yargıdan attık, başörtüsü takıyor diye üniversitelere sokmadık falan ! (1983 Kasım tertibinde, Isparta 40. P.A, 2. Tabur. 2. Bölük de 4 aylık kısa dönem ER idim. Manga komutanıydım. 5-10 kişi Alayın içindeki bir mescide gittik ve CUMA Namazı kıldık. Eğitim saatini 5 dakika geciktirmiştik. Bölük komutanımız, eksik olan bizleri bekliyormuş. Geldiğimizde eğitim alanına SÜRÜN komutuyla, yerde sürünerek girmiştik !)
*Hapse attığımız adam, orda yeşertildi ve İstanbul’a Belediye Başkanı yapıldı. Halk seçti.
**Askerde süründürülen bizlerden de ATATÜRK ve ORDU dan nefret eden tipler yetişti.

3. YUMRUK : Hapse attığımız o adam, İngiltereye gitti, Amerikaya gitti falan da, arkasından milletvekili olmaya kalktıydı, olamayınca imdadına CHP Genel Başkanı Deniz Baykal yetişti, Siirt seçimleri iptal edildi ve oraya ait özel seçim yapıldı ve tekrar seçiminde hapse attığımız adam milletvekili de oluverdi, parti genel başkanı da oluverdi derken, ilk girdiği seçimdeki DİN Ajitasyonu ile Başbakan bile oluvermişti. Şimdi, Cumhurbaşkanımız oldu ! Aralarda bir sürü darbe, darbe girişimi v.s oldu da ordaki yumrukları sayamadım !
MÜSTEMLEKE, NASIL OLUNUR ?
1- Devlet Planlama Teşkilatını ( DPT), Kamu İktisadi Teşebbüslerini ( KİT) kapatırsınız önce, artık 5 yıllık, 10 yıllık Kalkınma Planlarınız yoktur, KİT dediğiniz devasa kurum ve kuruluşlar da emperyallere ve kapitalistlere satılmıştır artık... 
2- Kapananlar içinde otomobil-uçak fabrikalarınızda vardır da... siz, deniz ve demir yolları ile, kalkınma planları yapmıştınız yaaa (onlar çöpte), kara yollarına önem verirsiniz sadece ve YOL YAPAN (!) İKTİDARLAR üretirsiniz, gaza bastığınızda amma övünürsünüz haaa ! Ama bu arada o yollarda gezecek otomobilleri ve kara taşıtlarını ve yakıtlarını, size satan birilerinin sömürgesi oluverirsiniz !
3- Türkiye Petrol üreten değildir, otomobil üreten değildir ama, bir takım kredi ve teşviklerle yaptığınız yollarda otomobiller vızır vızırdır artık...Park edecek yerleri bile, bulamaz hale gelirsiniz. Bu sizin sömürüldüğünüzün işaretidir de siz bunu ZENGİNLEŞİYORUZ diye algılarsınız doğal olarak. Diktatörlerin ve sömürülen ülkelerin hepsinde bu oyun vardır.
4- YUMRUK : GÖÇLER başlatılır üzerinize. Komşularınızda aslında sizin işbirliğiniz ile karışıklıklar çıkarılır komşulardan göç alırsınız, sizin dininizden bazı ülkelerde iç karışıklıkları çıkarılır oralardan göç alırsınız derken, bir de bakmışmışsınız 82 milyon nüfusunuzun, 12 milyonu mültecidir. Ve bir de bakmışsınız o mültecilere harcanan paralar 40 milyar, 50 milyar dolarlar ile dehşetengiz rakkamlardır da...Mülteci Cumhuriyeti olmuşsunuzdur artık ! Siz de, kendinizi ENSAR sanarak gururlanırsınız. Heyyt Almanya, Heyyt Almanya falan diyerek, Avrupa ülkelerine bile HEYT çekecek duruma gelmişsinizdir bile..!
a- DEMOGRAFİ... Kimsenin umurunda değildir de, T.C. Devletini kuran Başbuğ ATATÜRK, “ Türkiye TÜRKLERİNDİR” demişse bile, üreme ve göç yöntemleriyle Türkiye artık Türklerin artık değildir. 1920 de Anadolu'da ki nüfus 8-9 milyon idi ve sayılan kürt nüfusu 400 bindi ya, şimdi 82 milyonun 12 milyonu göçmen, 70 milyonun 25 milyonunun kürt nüfus olduğunu iddia ediyorlar ya, dün gazetelerde okudum ; Bursa İNEGÖL de, Devlet  hastanelerinde, sadece 1 yılda 3.000 doğum olmuş. 2.200 tanesi Suriyeli  ... biliyor muydunuz ? Ben D.Ü.Ç  ( Devlet Üretme Çiftliği) de bulundum da, Türkiye, sanırsanız üretme çiftliği (TÜÇ) ! Peki bunun sonu nereye  varacak ? Elbette, yarın araplarda kürtler gibi biz 25 milyonuz, 30  milyonuz falan diyecekler ve ülke elimizden gidecek....DEMOGRAFİ DEĞİŞTİRMEK de, bir bilimsel metotdur ! Avrupa'daki bizden zengin nice ülkede böylesi GÖÇMEN alan yoktur! 
5- Avrupa dedim de ; Dün de 1-MAYIS idi ya...Sözde işçinin-emekçinin bayramını kutladık yaa, resmi tatil bile vermişiz bu konuda ama baktığımda bayram sadece kamu işçisine nerde özeldeçalışan milyonlarca işçi ortada yok onlara bayram falan yok el mecbur çalışıyorlar sırtını devlete dayayanlar bayram ediyor üstüne nispet yapar gibi halay çekiyor güvencesizler kimin umurunda. İşçinin sırtından sırça köşkler yaptırıp keyif süren  ey sendika ağaları ne iş yaparsınız.yediğiniz içtiğiniz helal mi?..Avrupadaki işçinin emekçinin çok yüksek ücretler ve sosyal haklarla çalıştığını kıyaslar durur bizim kızıl-sarı-ak sendikalarımız değil mi ?
a- Avrupada, direkt kamuya hizmet veren işyerlerinde (Banka ve resmi daireler gb) öğle tatili yoktur mesela, çalışanlar dönüşümlü molalarla işi durdurmadan yemeklerini yerler.
b- Avrupada lojmanlar da (bedava oturulacak ev) yoktur mesela ve mesela Avrupada işçiye ödenen yol parası-yemek parası gibi ödenekler de yoktur !
c- Avrupada, makam araçları yok denecek kadar azdır mesela, bizde ise bir Belediye bile trilyonlarca lire makam aracı kiralar, trilyonlarca lire akaryakıt öder, harcırah öder, höşmerim öder, kayısı öder, tatlı öder, tuzlu öder ! 
d- Avrupada çalışan işçinin cep telefonu da üzerinde değildir ve zırt pırt telefonla da konuşamaz veya zırt pırt, aman falanca facede ne yazmış, hangi tivit atılmış diye, internete de giremez mesela !
e- Haa neymiş Avrupadaki işçi fazla ücret alıyormuş ! Alıyor evet ama EŞEK gibi çalışarak alıyor. Ben öğretmenken derse geç kalınca da, fabrikada işçi olarak çalışırken, çay- yemek - sigara molalarında süreyi uzatınca da, bedel ödemedim mesela...Ama ; tulumlu işçiydim devlette, ama gravatlı kamu emekçisiydim devlette ! Paşalar gibiydim yani ! ( TSK daki paşalar alınmasın, paşaların yüzünden bu terim, dilimize girdi ve onların yüzünden biz bugün, bu haldeyiz...kusura bakmasınlar ! )
5. YUMRUK : Ülke sorunlarının karmaşık bürokrasi siyaset yerine, TEK ADAMLA çözeceğimize inandırıldık önce. ve TEK ADAM Rejimini, kendi oylarımızla, kendi referandum ve seçimlerle tesis ettik değil mi ? Doğru, daha dün... hiç zorluk çekmeden sigaraya, akaryakıta, cep telefonlarına v.s zamlar geliverdi değil mi ? Yahu gurur duyun, ingiliz-amerikan sigaralarının pakedini 5 lira yerine 15 liraya alıyorsunuz da, bildiğimiz Türk Tütününü sarıp sigara niyetine içenleri ve satanları tutukluyoruz iyi mi ?  TEK ADAM sayesinde, meclisteki İKTİDAR PARTİSİ deyimini bile yok ettik mesela, çünkü partiler artık iktidar olmayacak değil mi ? Muhalefet de yok artık da, kendini iktidar ve muhalefet sananlar var artık, siyasi hayatımızda... 
Artık farkındasınız veya değilsiniz, siz lüks araçlarınızla gezip tozun da, Katarlılar, İngilizler, Amerikalılar ve bi dünya ülkeler... DEVLET VARLIKLARINIZIN asıl sahibi oluvermişler değil mi ? Satılmadık yeriniz kalmamış ama ; siz hala müstemleke olup olmadığınızın, farkında değilsiniz. Ordu bitmiş, harbiyeniz bile gitmiş, ama ne gam ! YASAMA Meclisiniz gitmiş, meclis artık OYALAMA kanunlarını çıkarmakla görevli, Hükümet bile çıkaramıyor içinden, heyhat ! Yargı bitmiş, hukuk devletinin ruhuna çoktan el-fatiha okunmuş, ama bunda da beis yok, yeter ki TEK ADAM ın isteği olsun, yeter ki onun hoşuna gidecek kararlar verilsin ! Haaa YÜRÜTME mi... onu çoktan yürütmüş birileri, biz halen, Fatih’in karadan yürüttüğü ahşap gemilerin resimleriyle öğünüyoruz !
MÜSTEMLEKE olduğumuzun veya sömürüldüğümüzün farkına varması gereken bizler, kurbağa haşlama metodu ile ısındığımız suda keyif yapıyoruz da, tatlı ölüm sonunda birilerinin masasına servis edildiğimizde, kazanın içine girmeyen bizler ne yapacağız vallahi bilmiyorum. Ölümün tatlısını seçenler yüzünden bizler ölümü belki çok acı tadacağız da...onda da beis yok merak etmeyin. DİN dediğimiz dinimize göre bizim mezarlıklarımın girişinde şu yazılı ; “HER CANLI, BİR GÜN ÖLÜMÜ TADACAKTIR !” 
TÜRKİYE, bugünkü dış borçları ve dış sermayeye sattığı mal varlıkları ve kendi pancarını bile ürettirmediği için, MÜSTEMLEKEDİR Arkadaş ! Sahip seni, biteviye yumruklayacaktır arkadaş ! Benim gibi kötümser ve endişeli olanları, birileri DİN e ve İMANa davet edecekler değil mi. İMAN ET ULAN ! Ölümlüsün işte. Direnme ! Ve indirecekler, sayamadığım yumruklarını bedenime ! Hayır tabii ki. Bendeniz; müstemleke yapılan ülkemde, kazana girmeyeceğim ve hayat felsefem olan kendime ait şu sözümü haykıracağım.‘BİRŞEY YAPMIŞ OLMAK, HİÇBİRŞEY YAPMAMAKTAN DAHA İYİDİR. SON SÖZÜ DİRENENLER SÖYLER!‘ İşinize gelirse!

02.05.2019 -BANDIRMA -RAMAZAN NARİN - Nogaytürk