Türkiye'nin İlk Kompozit Cami Bandırma'da Açıldı

Misakça Mahallesi Camii'sine kavuştu.

2016 yılında elektrik kontağından çıkan yangın sonrası kullanılamaz hale gelen Bandırma’nın Misakça Mahallesi’ndeki Camii Büyükşehir Belediyesi tarafından yeniden inşa edildi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur'un özel ilgisiyle kısa süre içinde yapılarak  yeniden halkın hizmetine açılan Mısakça Cami Türkiye de bir ilk olarak Kompozit malzeme ile yapıldı. 

Camiyi ziyaret ederek namaz kılan Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, camiinin Türkiye’de kompozit malzemeden üretilen ilk ve tek cami olduğunu söyledi. AK Parti eski milletvekili Cemal Öztaylan, müftülük yetkilileri ve köylüler ile bir araya gelen Başkan Uğur,  camide incelemelerde bulunurken öğle namazını birlikte kıldılar.AK Parti Balıkesir Millet vekılı Sema Kırcı,  Bandırma AK Parti İlçe Başkanı Alp Bostancı ve yönetim kurulu üyeleri ve Balıkesir CHP Milletvekili Namık Havutça'nın doğduğu ve yaşadığı mahalle olan Mısakça'nın yeni cami açılışında bulunmayışı dikkatlerden kaçmadı. 

Kompozit malzemeden yapılan Camiide yaptığı İncelemeler sonrası açıklamalarda bulunan Başkan Uğur, “Daha önce elektrik kontağından yanan camimizle ilgili misakçalıların bir talebi oldu. Nerede namaz kılacağı dediler. Hiçbir mahalle camisiz ve ezansız, bayraksız olmaz. Bizde kolları sıvadık ve 500 nüfusu olan mahallemize bu camimizi inşa ettik. Mahallemizin nüfusuna uygun Türkiye’nin ilk kompozit camini buraya inşa ettik. 250 metrekare kullanım alanı var çekme katı ile beraber. Güzel, şirin ve temiz bir cami oldu. Tuvaletleri, hanımlar için namaz kılma yerleri ile güzel bir cami oldu. Misakçamıza, Bandırmamıza, Balıkesir ve ülkemize hayırlı uğurlu olsun” diye konuştu.
Caminin dolması durumunda mevcut caminin iki katı büyüklüğünde cami yaptırma sözü de veren Başkan Uğur, daha sonra cami cemaati ile hatıra fotoğrafı çektirdi.
 

BANDIRMA GERÇEK - Editör C.DOĞAN