Ulaştırma Memur-Sen Genel Başkanı Bandırma'da

Ulaştırma Memur-Sen Genel Başkanı Kenan Çalışkan Bandırma Öğretmenevinde tanışma toplanısında sendikalı üyeleriyle buluştu.

Yemekli Toplantıda genel başkan yardımcıları Murat Olgun ,Atilla Demirtunç, Enerji Bir -Sen Karesi Şube Başkanı Ali Zengin ,Balıkesir Ulaştırma İl Temsilcisi İbrahim Demiral, Balıkesir Sağlık-Sen İl Başkan Yardımcısı ve Kadın Kolu Başkanı Neriman Özcan ,Memur-Sen Bandırma  İlçe Başkanı Gülsemin Ertem,da hazır bulunurken   çok sayıda sendikalı çalışanlar katıldı.

2 ay önce bu göreve seçildiğini belirterek konuşmasına başlayan Genel Başkan Kenan Çalışkan sözlerinin devamında "Ulaştırma Memur-Sen de 4 yıldır genel başkanlığı görevini yürütmekteydim ve evveliyatında 8 yıllık sendikacılık yapmaktaydım. Devlet Demir Yolları Genel Müdürlüğünde de  12 yıldır mühendis olarak görev yapmaktayım. 2 aydır profesyonel olarak sendikacılığımızı yapıyoruz. İnşallah bundan sonra sizlere genel başkan olarak hizmet edeceğiz.  Ulaştırma hizmet kolunda genel yetkili sendikayız. Hizmet kolumuzda Devlet demir yolları,devlet hava meydanları,ulaştırma bölge müdürlükleri,ulaştırma bakanlığı ve liman başkanlığı dahil olmak üzere yetkili sendika olarak hizmet vermeye çalışıyoruz .Hizmet kolumuzda 11 bine giden üye sayımız var. İnşallah  Ağustos ayında toplu sözleşmeyi  yapacağız. Sizleri temsilen toplu sözleşme imzalamak için haklarınızı biraz daha ileri bir noktaya taşımak için elimizden gelen mücadeleyi Ali Yalçın başkan'la birlikte vereceğiz.'dedi.

Toplantı soru ve yanıtlarla  sürerken devlet demiryollarında ve Liman başkanlığında çalışan işçi ve  memurların  gelir vergisi dilimlerindeki maaş farklarına dair  adaletsizliklerin giderilmesi üzerinde durulurken bununla birlikte farklı konularda farklı talepler üzerinde önümüzdeki günler içinde yoğun  çalışmaların olacağı belirtilirken toplantıya katılan memur üyeler de Ağustos'ta yapılacak toplu sözleşme masasında yeni başkanın soyadının hakkını verip vermeyeceğini merakla beklediklerini ifade ettiler.

 BANDIRMA GERÇEK  12-04-2019 HAYRETTIN ILDAM