Ülke Yönetemeyenler, Kriz Anlarını Mı Yönetecekler?

Siz bu ülkeyi hakkıyla yöneteceksiniz de biz de göreceğiz!. Ağzımı bozmayacağım ama şunu söylemeden de edemeyeceğim, sizin içine "ettiğiniz" ülkede biz yaşamaya çalışıyoruz! Az tutun bir yerinizi boğulacağız artık, boğazımıza kadar .. battık.
Ekonomi de birçoğumuz gibi intiharın eşiğinde, hani şu yerlerde sürünen paramızı pula dönüştüren ekonomi. Sahi Albayrak hanginizin kuyruğuna bastı da kovdunuz onu sürüden? Kuyruk acısı çekene geçmiş olsun ama biraz geç kalmadınız mı?  Vatandaşlarımızın çoğu yoksulluk sınırının altında hayatta kalmaya çalışıyor, bu ne demek biliyor musunuz? Hayır, hiç sanmıyorum. Siz saraylarda oturmuş itibarınızı ve ilk planda kendi çıkarlarınızı düşünüp paranıza para katarken, meclis koltuklarında yayıla yayıla oturanlar göbek bağlarken; bu halk için gerçekten ama gerçekten bir şeyler yapmak gerek. İşsizlik, hayat pahalılığı, Türk parasının değer kaybetmesi, güvenlik ve sosyal problemler en önemlilerinden biri de yargısal adaletsizlik için kayda değer bir şeyler yapmak hanginizin aklına geliyor?

Sadece partiden torpillileri de almaktan vazgeçin artık. Covid-19'un o gülünç ve anlaşılmaz tedbirlerini kaleme alan arkadaşımızın ilkokul diploması var mı ondan bahsedin. Siz yandaşlarınızı veya belini doğrultamadığı için size yanaşmak zorunda kalmış arkanızda iki büklüm gezenleri, torpille Türkiyenin her yerine yerleştirdiğiniz için asıl olması gerekenler, olması gereken yerde değil. Haklarının yenmesine seyirciler. Ne  yapacaklar ya susup oturacaklar ya da sesini çıkardığı için birliği ve düzeni bozuyor suçlamasıyla hapse atılacaklar.

Çekilmezsiniz...

Bir tane sığınılacak olgu yok bu ülkede. Ölsek arkamızı arayan dahi olmayacak adaletin yazdığı adaletsiz yerde. Yapamıyorsanız yapanları taklit edin bu da mı zor ama siz işinize gelenden şaşmazsınız.

Bu arada haktan adaletten bahsetmişken aklıma geldi. Ne oldu bizim Aleyna Çakır davası?! O Ümit denilen azılı varlığın arkasında hükümetten birilerinin olduğu söylentisi dolanmasına rağmen hala serbest öyle mi? Güzel, bunu da görmedik Türkiye de demeyiz. Başka neyi reva göreceksiniz bize?

Peki ya siz Türk halkı başka neyi kendinize reva göreceksiniz kendinize?

Selma Hayal/Bandırma-21-11-2020