Uluslararası Karate Turnuvasından 3 Madalya İle Döndüler

Son yıllarda yeniden popülerleşen uzak doğu sporu Karateye destek veren MustafaKemal Paşa Belediyesi Karatecileri uluslararası turnuvadan  3 madalya ile döndü

Sanıldığından farklı olarak  savunma sporu özelliğinin yanısıra insana saygı sevgi içerikli  sağlıklı vucut ve yaşam ritüelleriyle  son derece faydalı bir spor dalı olduğu kabul edilen  Karate  için 20-21 Temmuz tarihlerinde Çanakkale’de yapılan Uluslararası 15 Temmuz Şehitleri ve Gazileri Anma Karate Şampiyonasına katılan Mustafakemalpaşa Belediye spor'lu genç karateciler kategorilerinde 3 derece elde ederek madalya geleneğini sürdürdü.

Uluslararası 15 Temmuz Şehitleri ve Gazileri Anma Karate Şampiyonası Çanakkale’nin ev sahipliğinde gerçekleştirildi. Anafartalar Spor Salonu’nda düzenlenen turnuvaya 4 ülke, 42 il ve 5 kulüp olmak üzere 720 sporcu katıldı.

15 Temmuz Demokrasi mücadelesinde şehit düşen ve gazi olan vatandaşların anılarını yaşatmak ve farkındalık oluşturmak için sporcular dereceye girebilmek için çaba sarf etti.

Müsabakalarda tatamiye çıkan Belediye spor ekibinden Burak Gencer, Kutay Gencer Yaz ve Deniz Durgut 1 Gümüş ve 2 Bronz madalya ile turnuvayı tamamladı.

BANDIRMA GERÇEK GAZETESİ - Mustafakemalpaşa Belediyesi- 25-07-2019