Uluslararası Kuşcenneti Festivali Çerçevesinde Çevre Konulu Fotoğraf Yarışması Düzenlendi

BANDIRMA BELEDİYESİ 31.ULUSLARARASI BANDIRMA KUŞCENNETİ KÜLTÜR VE TURİZM FESTİVALİ etkinlikleri çerçevesinde uluslararası fotoğraf yarışması düzenlendi.

Bandırmalı Ünlü Fotoğraf Sanatçısı Dt.Selçuk Özgüleryüz 'ün katkısıyla  projelendirip düzenlenen uluslararası  fotoğraf yarışmasında  doğallığı korunmuş, temiz ve yaşanılabilir bir dünya amacı ile çevre konusu baz alınırken, bu konudaki farkındalığın belirginleşmesi,duyarlılığın artmasına katkıda bulunma amacı hedefleniyor. Dt.Selçuk Özgüleryüz Festival etkinlikleri çerçevesinde gerçekleştirilecek olan yarışmanın  fotoğraf sanatıyla  yaşanılan ve yaşanılması arzu edileni “çevre” konusu adı altında, kişisel ifadeleri,fotoğraf aracılığı ile birleştirerek, bir ses olmayı becerebilmek amacı ile,''Uluslararası Yarışma''organize edildiğini ifade etti.

YARIŞMA SEÇİCİ KURULU ÜNLÜ İSİMLERDEN OLUŞUYOR
Alberto Modiano Fotoğraf Sanatçısı - TR

Aramis Kalay Fotoğraf Sanatçısı - TR
Cengiz Karlıova (AFİAP) - Fotoğraf Sanatçısı - TR
Levent Yavuz Fotoğraf Sanatçısı - TR
Ömer Lütfi Bakan Fotoğraf Sanatçısı - TR
Prof. Dr. Savaş Şener (AFİAP) - Fotoğraf Sanatçısı - TR
Selçuk Özgüleryüz Fotoğraf Sanatçısı TR

Yarışma'ya son katılım tarihi 22 Mayıs 2020 olarak belirlenirken . Yarışmanın ödülleri Birincilik ödülü 5.ooo Tl ve Fiap Altın Madalya, İkincilik : 3.000 TL ve Fiap Gümüş Madaya, Üçüncülük Ödülü 2000 TL ve Fiap Bronz Madalya,Mansiyon 1000 TL 6 Adet,Sergileme 150 - 50 Adet

BANDIRMA GERÇEK/09-03-2020/YAŞAR KIRBIYIK