Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi Sertifika Töreni Gerçekleştirildi

 

Balıkesir Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü, Balıkesir KOSGEB İl Müdürlüğü ve Odamız Kadın Girişimciler Kurulunun Ortaklaşa Düzenlediği “Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi Sertifika Töreni” Gerçekleştirildi.

 

KOSGEB, İŞKUR ve Bandırma Ticaret Odası Kadın Girişimciler Kurulu tarafından ortaklaşa düzenlenen girişimcilik eğitiminde başarılı olan 25 kursiyer Bandırma Ticaret Odası Konferans Salonunda düzenlenen törenle sertifikalarını aldı. Sertifika töreninde konuşan Bandırma Ticaret Odası Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Gizem Ozar Uz; İŞKUR Balıkesir İl Müdürü Nazım Balcı, KOSGEB Balıkesir İl Müdürü Hüsamettin Çay, İŞKUR Bandırma İlçe Müdürü Emrullah Narin ve Eğitmen Yasemin Arslan Güven’e değerli katkıları için teşekkür etti.

Girişimcilik kültürünün kazandırılması ve geliştirilmesi, özellikle gençlerin kariyer planlarını yaptıkları dönemlerde girişimciliğin bir seçenek olarak önlerine sunulması düşüncesi ile düzenlenen eğitim sonunda gerekli şartları yerine getiren kursiyerler 30.000 TL geri ödemesiz ve 70.000 TL faizsiz geri ödemeli desteklerden yararlanabilmekte ve iş fikirlerini hayata geçirebilmektedirler.