Uyuşturucu Satanlar Yakalandı

BALIKESİR POLİSİNDEN UYUŞTURUCU OPERASYONU
Balıkesir polisi il genelinde son 24 saatte yaptığı operasyonlarda 6 uyuşturucu tacirini yakaladı.
Balıkesir İl Emniyet Müdürlüğü, Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü, Asayiş Şube Müdürlüğü Motorize Ekipler Amirliği ile İlçe Emniyet Müdürlüğü görevlilerince uyuşturucu madde ticareti ve kullanımını önlemeye yönelik olarak son 24 saatte yapılan operasyonlarda 6 kişi yakalandı.
Polis ekiplerinin yaptığı aramalarda;
16 gram esrar maddesi, 3.60 gram bonzai maddesi, 8 gram tütün-esrar karışımı uyuşturucu madde ve 3 adet uyuşturucu hap ile uyuşturucu madde ticaretinden elde edildiği değerlendirilen 3960 TL para ele geçirildi.
Olayla ilgili 3 şahıs serbest bırakılırken, gözaltına alınan 3 şahıs ile ilgili adli ve idari tahkikat devam etmektedir.

Jandarmadan kaçak sigara ve alkol operasyonu.
Balıkesir'de, jandarmanın ev ve iş yerlerinde yaptığı aramalarda çok sayıda kaçak bandrolsüz içki ve sigara ele geçirildi.
Balıkesir İl Jandarma Komutanlığınca, Gönen ilçesinde Kaçak/Bandrolsüz Alkol ve Sigara ticaretine yönelik yapılan istihbari çalışmalar neticesinde T.Ö. isimli şahsa ait ev ve (2) işyerinde yapılan aramalarda; (108) litre etil alkol,  (27) litre sahte/kaçak rakı, (18) litre sahte/kaçak şarap, (200) litre sahte/kaçak votka, (14) litre sahte/kaçak viski, (1) adet viski yapımında kullanılan aroma, (174) adet şarap kapağı ve hologram, (1.280) adet içi tütün doldurulmuş makaron, (134) adet puro, (64) paket sigara, (26) adet cinsel uyarıcı hap ele geçirilmiştir. Olayla ilgili olarak Cumhuriyet Savcılığına bilgi verilmiş olup alınan talimat ile ele geçirilen malzemelere el konularak şüpheli hakkında adli tahkikata başlanılmıştır.
Halkın emniyet ve asayişinin sağlanmasına yönelik çalışmalara aralıksız olarak devam edilmektedir.
Kamuoyuna saygı ile duyurulur. 
006-01-2020/B.V.