Vali Yazıcı: Özlem ve Saygıyla Anıyoruz

İNSANLIK TARİHİNİN UNUTULMAZ İSİMLERİ ARASINDA YERİNİ ALDI

Vali Ersin Yazıcı, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün aramızdan ayrılışının 79. yıl dönümü nedeniyle bir mesaj yayımladı.

Vali Ersin Yazıcı, "Ebediyete intikalinin 79. yıl dönümünde, Kurtuluş Savaşımızın Başkumandanı, Cumhuriyetimizin kurucusu ve bağımsızlığımızın sembolü Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü saygı, rahmet ve minnetle anıyoruz." ifadelerini kullandı.

O'NU HEDEFLERİNE YÖNELİK ANMAMIZ GEREKMEKTEDİR

Atatürk'ün 'en büyük eserimdir' dediği Türkiye Cumhuriyeti'nin yediden yetmişe birleşerek onun çizdiği yoldan ilerlediğini ve dünyanın en önde gelen ülkeleri arasında yer aldığını kaydeden Vali Yazıcı, "Atatürk'ün aramızdan ayrıldığı 10 Kasım tarihini bir matem günü olarak kabul etmek yerine O'nu hedeflerine yönelik anmamız gerekmektedir. Atatürk'ü anmak, diğer bir ifadeyle anlamak; O'nun daima büyük önem verdiği Türk Milletinin birliğini, ülkesinin bölünmez bütünlüğünü koruyarak geleceğe güvenle bakmak, bu uğurda her türlü fedakârlığa hazır olmak demektir." dedi.

KARARLILIĞIMIZI TÜM DÜNYAYA GÖSTERDİK

Atatürk'ün,  öngörüleri, reformları ve yaptıklarıyla sadece milletin kaderini değil, tüm dünyadaki dengeleri de değiştirdiğini ifade eden Vali Yazıcı, "Türk milleti, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün önderliğinde verdiği şanlı mücadele ile bağımsızlığını muhafaza, milli birlik ve beraberliğini güçlendirme, devletini sonsuza kadar yaşatma azim ve kararlılığını tüm dünyaya göstermiştir."dedi.

TÜM DÜNYANIN SAYGISINI KAZANMIŞ BİR LİDER

Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün tüm dünyanın saygısını kazanmış bir lider olduğunu ifade eden Vali Yazıcı, "Bir ülkenin onurunu ve bağımsızlığını koruyarak nasıl değişebileceğini ve nasıl çağdaş ve örnek bir cumhuriyet haline gelebileceğini tarih yazarak değil, yaparak gösteren ve bu şekilde diğer milletlere örnek olan Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, O'nun şahsında dava ve silah arkadaşlarını, canlarını ülkemiz için feda eden tüm kahramanlarımızı bir kez daha sevgi, saygı, rahmet ve minnetle anıyorum. Atatürk'ün kendi ifadesiyle, 'naçiz vücudum bir gün toprak olsa da, Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır.'

Aziz hatırası önünde saygıyla eğiliyoruz…"ifadelerini kullandı.

BANDIRMA GERÇEK-