Vali Yazıcı'dan Zafer Bayramı Mesajı

EN BÜYÜK GÜCÜMÜZ BİRLİK VE BERABERLİĞİMİZ
Vali Ersin Yazıcı, 30 Ağustos Zafer Bayramı nedeniyle bir mesaj yayımladı.
30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımlayan Vali Yazıcı, "Milli Kurtuluş Savaşımızı tarihte eşi benzeri görülmemiş bir zaferle taçlandıran, her aşaması vatanseverlik ve kahramanlık destanlarıyla dolu 30 Ağustos Zaferi’nin 95. yıl dönümünü milletçe birlik ve beraberlik içerisinde; büyük bir gururla kutluyoruz."dedi.
BU MİLLET DEVLETİYLE BİRLİKTE BİR BÜTÜNDÜR
30 Ağustos 1922 tarihinin, bağımsız Türkiye Cumhuriyetine giden yolu açan Zafer Destanı'nın yazıldığı gün olduğunu ifade eden Vali Ersin Yazıcı, "Bu millet devletiyle birlikte bir bütündür, bizi diğer milletlerden ayırt eden de vatana sonuna kadar bağlılık ve bağımsızlık tutkusudur; İnanç, azim ve kararlılıkla enerjimizi ülkemizin kalkınması ve insanımızın iyiliği için gösterdiğimiz gayrettir. Türk Milletinin 30 Ağustos'ta ordusuyla tek bir yürek haline gelerek gösterdiği olağanüstü kurtuluş mücadelesi ile ülkemiz dünya milletler ailesi arasındaki saygın yerini korumuş ve şanlı bayrağımız gönlerde özgürce dalgalanmaya devam etmiştir. Milletçe birlik ve beraberlik içinde elde ettiğimiz başarılar, ülkemizin yolunun açık olduğunun en somut göstergesidir. Her 30 Ağustos, Türkiye Cumhuriyeti'nin milli iradesinin ışığında lider bir ülke olma yolundaki kararlı mücadelesinin de rehberidir."  dedi.
SİNSİ PLAN VE HAYALLERİ OLANLARIN ALMASI GEREKEN DERSLER
30 Ağustos zaferinin, bütün dünyaya Türk Milleti'nin kanının son damlasına kadar yurdunu asla bırakmayacağını gösteren önemli bir tarih olduğunu ifade eden Vali Yazıcı, bu tarihten Türkiye üzerinde sinsi plan ve hayalleri olanların alması gereken çok dersler olduğunu belirtti.
HİÇBİR HAİN KORKUTMAYA BOYUN EĞMEYİZ
En büyük gücümüz olan birlik ve beraberliğimizi korumamız gerektiğini tekrarlayan Vali Yazıcı, " 95. yıl dönümünü kutladığımız Zafer Bayramımız milletimizin, birlik ve dayanışma halinde, en zor koşullarda bile zaferleri tarihimize kaydedebildiğini bize hatırlatmaktadır. Bunun için ihtiyacımız olan tek şey, birliğimizi, beraberliğimizi, dayanışmamızı güçlendirmek, iç ve dış tüm düşmanların karşısına tek vücut olarak çıkmaktır. Herkes iyi bilmelidir ki, şehitlerin kanlarıyla kurulan Türkiye Cumhuriyeti ve onun vatandaşları hiçbir alçak saldırıya, hiçbir cani eyleme, hiçbir hain korkutmaya boyun eğmemiştir ve bundan böyle de boyun eğmeyecektir. Halkımız, ister FETÖ olsun ister bir başka terörist grup olsun, bunların topraklarımızda yeşermesine asla izin vermeyecektir. Şimdi çalışma zamanı, çok çalışacağız. Türkiye’yi 2023 hedeflerine ulaştıracağız." ifadelerini kullandı.
KAHRAMANLARIMIZIN EMANETLERİNE KUVVETLE SAHİP ÇIKACAĞIZ
Milletimize, birlik, dirlik, barış ve huzur dileklerini de ileten Vali Ersin Yazıcı, "Biricik vatanımız, vatandaşlarımızın huzuru, güvenliği ve esenliği için gözünü kırpmadan şehit ve gazi olan kahramanlarımızın emanetlerine kuvvetle sahip çıkacağız. Onlar yüce milletimizin en değerli varlıklarıdır. Devletimizin kararlı tutumu;  tüm güvenlik güçlerimizin cansiperane uğraşlarıyla terörün kökünün de kazınacağına inancım tamdır. Bu inançla, Yüce Milletimizin, Silahlı Kuvvetlerimizin kahraman mensuplarının ve tüm Balıkesirli hemşehrilerimizin 30 Ağustos Zafer Bayramını kutluyor, başta 'Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir' diyen Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere vatanı uğrunda kanlarını akıtan şehitlerimize, aramızda olmayan gazilerimize Allah'tan rahmet, hayatta olan gazilerimiz ile şehit ailelerimize de sağlık, huzur ve mutluluklar diliyorum." dedi.
Zafer Bayramımız Kutlu Olsun!

BANDIRMA GERÇEK