Veririm İcraya, SÖKE SÖKE Faiziyle Alırım Aidatları... Var mı ötesi?

Ödemeyenleri veririm icraya, SÖKE SÖKE faiziyle alırım aidatları... Var mı ötesi?

Fotoğrafıma bakınca " Ooohhh! Sinan Bey, hazır karısı İst.da evlatlarının yanındayken yasaklar kalktığı gün kafe bara atmış kendini, keyif çatıyor" diye düşündünüz değil mi?

Yanıldınız. Ne keyif çatması ya hu! Biliyorsunuz, site yöneticisiyim.

Yılbaşından beri doğalgaza her ay gelen %1 lik zamları öyle böyle göğüsledim ama bugünki  zamlardan sonra kara kara düşünmeye başladım.

6(İlk 6 aylık zam)+12+15=33.  Yıl sonuna kadar gelecek zamları da katarsak aidatlara en az %40 zam yapmam gerekecek!...

Yapacağım yapmasına da nasıl tahsil edeceğim?

Ödeyebilecek olan var, ödeyemeyecek olan... Üstelik hemen hepsi benim kadar olmasa da, CİN gibi maşallah!

40'lı yıllardaki karneli, 70'li yıllardaki kuyruklu günleri anlatıp şükredin diyerek uyutamam ki onları... Günahımı almayın sakın! Ben, bu zamların; çağ atladığımız, uçtuğumuz için ülkemi ve dünya liderimizi kıskanan dış güçlerin oyunu olduğunu tahmin edebiliyorum ancak muhalif site sakinleri öyle düşünmez ki! . "40'lı yıllar 2. Dünya Savaşı sebebiyle mecburen tedbir amaçlı tasarruf, 70'li yıllar Kıbrıs Barış Harekatı sebebiyle bedel ödediğimiz, ambargo uygulanan günlerdi" derler sıkılmadan!

Eminim, son kararım.

Eeee! N'olcek şimdi? Ne halt edeceğim?

Ooofff, bunaldım yaaa! Şu biramı bitireyim de zihnim açılsın. Sanatçılar içince üretirmiş, bilmiyorsanız bilin... Biraz müsaade...

....

Tmm, biram bitti, geldim. Hem de çözüm bularak geldim. Zam yapacağım. İsteyen öder, istemeyen ödemez. Ödemeyenleri veririm icraya!,. SÖKE SÖKE faiziyle alırım aidatları... Var mı ötesi?

Hukuk denen bi şey var sonuçta... Var mı? Demeyin!  Güçlüyseniz bal gibi var hukuk kardeşim. Yalan mı? (Emin olayım diye avukat arkadaşıma da sordum) Doğru, varmış! Ooohh be! Rahatladım. Artık sırf sizi mahcup etmemek için birama keyifle devam edeyim ve  Aziz Nesin kitabımı okumaya başlayayım bari! Karım bu paylaşımımı görmezse bana keyifli, sizlere huzurlu bir akşam olsun İnşallah. Amiiinnn!

01-06-2021-BANDIRMA