Yer Kapma Savaşı..!!

YER KAPMA SAVAŞI..!!

Bandırma halkı,31 Mart 2019 yerel seçimlerinde Tolga Tosun’u Belediye Başkanı seçti.
Seçimlerde büyük bir oy  farkı ile zafer kazanan Tolga Tosun "Mart’ın Sonu Bahar" sloganı ve bireysel,toplumsal ve sivil toplum örgütleri birlikte çalışarak,Gençliğin verdiği enerji ile pozitif diyaloglar kurup, kenti Bandırma Halk ile beraber yöneteceğini söylemesi olumlu bir sinerji yarattığını düşünüyorum.
Bandırma’da seçimi kazanan Tolga Tosun CHP ilçe binasında HALK ile birlikte oldu.
**********************
Sayın Tolga Tosun’un Aday adaylığı döneminde kendisine haksız ve mesnetsiz eleştirilerde bulunan sözde bazı parti üyeleri, kazanılan ZAFER sonrası Tolga başkan ile Fotoğraf çektirmek için adeta birbirleri ile kıyasıya mücadale ettiler.( Fotoğrafı önce ben çektireceğim,sonra sen çektireceksin,ben daha koyu partiliyim,sen sempatizansın kardeşim, önce benim hakkım)
Keşki bu arkadaşlar fotoğraf çektirmek için verdikleri mücadelelerini SEÇİM sürecinde ortaya koyabilseydiler.Partiye pozitif katkı sunmayan ve katkı sunmak isteyenleri de engelliyen bu şark kurnazları,şimdi en büyük Sn T. Tosun destekleyicisi oluverdiler.
Ben hiç ama hiç şaşırmadım.
Neden mi?
Bu arkadaşların,bu konuda Yüksek lisans ve Doktora yaptıklarını bilmeyen YOK ta ondan..!!
Cumhuriyet meydanındaki Parti binasında koltuklara sere serpe oturan bu zatı şahaneler,zaten daha önceleride en üst baş köşede oturuyorlardı,(Müktesep hakları var,alışıklar o koltuklara)Yerlerini kimseye kaptırmamak için WC ye bile gitmediler.
******************
Salondaki misafir sanatçılar da mal sahibi gibi,hatta tabiri caizse peşin satanlar gibi oturup,herkese biz burdayız mesajı veriyorlardı.
Onlara daha önceleri neredeydiniz diye soran bile olmadı.Çünkü! Onları bilen biliyordu.Arkamdaki iki partilinin konuşması beni güldürdü.” Niye sırıtıyor bu arkadaşlar” deyince “Gülmeyi beceremiyorlar ne yapsınlar,trübünlere oynuyorlar” dedi.
*********************
Gerçek anlamda gece gündüz canla başla T. Tosun’u Belediye başkanı seçtirmek için soğuk,yağmur demeden emek veren,pozitif katkı sunan gerçek CHPli emekçiler ise salonda oturma yer bulamadılar,ayakta kaldılar.
Zaten onlar da oturmaya gelmemişlerdi, bu duruma zaten alışıktılar.
Büyük HALK desteği ile seçimi kazanmak güzel bir şey.!
Kazanan Bandırma Olsun...

Aksak Karga ..Muharrem Şen - 13-04-2019 BANDIRMA