YÖK Bandırma O.E. Üniversitesi'ne Önemli Görev 

Bandırma O.E. Üniversitesi Ulusal Akıllı Ulaşım Sistemleri Strateji Belgesi 2018-2020 Eylem Planı Proje Başlangıç Toplantısı’na Katıldı
YÖK'ten Bandırma O. E. Üniversitesi'ne Önemli Görev . Akıllı Ulaşım Sistemleri alanındaki ihtisaslaşma görevi Bandırma Üniversitesine verildi.
Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı, Haberleşme Genel Müdürlüğü tarafından Ulusal Akıllı Ulaşım Sistemleri Strateji Belgesi Güncellemesi ve 2018-2020 Eylem Planı Hazırlama Projesi Başlangıç Toplantısı Ankara’da gerçekleştirildi.
 
Yüksek Öğretim Kurulu tarafından Bandırma O. E.Üniversitesi'ne verilen Akıllı Ulaşım Sistemleri alanındaki ihtisaslaşma görevi kapsamında toplantıya; Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Alpaslan Serel ve üniversite öğretim üyelerinden Doç. Dr. Mehmet Tektaş, Yrd. Doç. Dr. Necla Tektaş ve Yrd. Doç. Dr. Muhammet Arucu katıldı. Toplantıya ayrıca kamu, özel sektör, yerel yönetim, üniversiteler ve STK’lardan oluşan yaklaşık 200 kişi katıldı.
 
Toplantıda 260 günde tamamlanması hedeflenen projenin yükseköğretim alanını ilgilendiren bölümlerinin raporlanması görevi YÖK tarafından Bandırma O.E. Üniversitesi'ne verildi. Ayrıca toplantıda akıllı ulaşım sistemlerinde Bakanlık öncülüğünde bir yol haritası ve vizyonun belirlenebilmesine karar verilerek, proje sürecinde eylemlerin belirlenmesi ve uygulanması safhasında paydaşların katkılarının önemine vurgu yapıldı.
 
-- 
BANDIRMA GERÇEK - C.DOĞAN