Yuh Olsun Cümlenin Ervahına

YUH OLSUN CÜMLENİN ERVAHINA

Yine ortalıkta dolaşıyor. Bir dönemi kapamış bu döneme yaslamak istiyor sırtını. Belki de ömrü böyle geçmiştir. Daha doğrusu gidene sittir, gelene eyvallah paşam diyendir. Onun aldırdığı tek şey çıkardır. Dün yaladığı ellere bu gün tüküren, yeni “Beyefendisine” kendini beğendirmek için yapamayacağı şarlatanlık yoktur. Tüm inancı kahrolası tekerlemeye dayanır:

“el öpmekle ağız aşınmaz!”

Kimdir bu?

Şöyle bakın onu ve onun gibileri hemen göreceksiniz. Aslında O’na kızmamak gerekir. Asıl kızılacak olan O’na böyle yaşam hakkı tanıyan ortam ve bu ortamı yaratanlardır. O’nu ve O’na benzeyenleri dilimizin döndüğü , elimizin erdiği kadar beş yıl öncede anlatmaya çalışmıştık . aradan 5 yıl önce yazdığım yazıyı tekrar yazdığım için sakın bana kızmayın. Anlatmaya çalıştığım yalaka ve çıkarcılar yine yan gelip keyif sürdüklerini görünce , dayanamayıp yine size dert yanmaya çalıştım.

Azala azala ,eriye eriye bu güne kadar gelmişlerdir diye düşünür iken , aynı teranenin devamını seyretmek gerçekten sıkıcıdır.

Geçen dönem Dursun MİRZA’NIN önünde amuda kalkanlar, bu gün Tolga TOSUN ‘un önünde kırk takla atabilmek için fırsat kollamakta.

Bunların bazıları henüz bu fırsatı bulamamış olsa da , kimileri de ters takla atmanın talimini yapmaktadırlar.

Eğer, bu devirde onların devri olursa …

Alem yine ol alem , devran yine ol devran olacaksa …

Yuh olsun cümlenin ervahına!

YAŞAR KIRBIYIK - BANDIRMA - 17-06-2019