Zihinsel Engelli Öğrenciler Olimpiyatlara Hazırlanıyor

 

Atatürk Özel Eğitim Ortaokulu Müdürü Algan Kartal'ın, il koordinatörlüğünü yaptığı teknik komite tüm hızıyla çalışmalarına başladı.

Bandırma Özel Olimpiyat Oyunları İlçe Komitesi Atatürk Özel Eğitim Okulu Müdürü Algan Kartal yaptığı açıklamada, "Bandırma Kaymakamı Tuncay Sonel,Belediye Başkanı Dursun Mirza ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Osman Özkan'ın katkılarıyla, TÖSSED olimpiyat oyunlarında Bandırma'yı temsil edecek ferdi ve takım sporcularını belirlemek ve bu organizasyonu yürütmek için bir komite oluşturulmuştur. İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Hüseyin Elüstü, Bandırma Engelliler Derneği Başkanı Hüseyin Uçar, Belediye Gençlik ve Spor Merkezi Sorumlusu Tolga Pelin ve öğretmenler İlkan Ertan, Harun Sağlam, Esra Şalvarlılar ve Arda Ertan'ın bir araya gelmesiyle ilk toplantısını 16.02.2016 da gerçekleştirerek, oyunlara katılacak branşları ve sporcuları belirlemiştir. 

Bu komite tarafından belirlenen engelli sporcular, onlara eşlik edecek partner sporcularla birlikte öncelikle 25.02.2016 tarihinde Bandırma Şehit Mehmet Günenç Lisesi kapalı salonunda bir seçme müsabakasına katılacaklar ve bu seçmeler sonucunda uygun görülen engelli sporcular velilerinin de onayı alınarak 15 Mart 2016 da Burhaniye İlçesinde yapılacak olan TÖSSED Olimpiyat Oyunlarına götürüleceklerdir. Kazanmak veya kaybetmenin önemli olmayacağı, katılım odaklı bu sportif etkinlik sayesinde hem toplumsal bir farkındalık oluşturulacak, hem de engelli bireylere spor yapma imkanı sağlama yoluyla onlara güven aşılanarak, gelecekte de sportif faaliyetlere yönelme ve sürdürmeleri amaçlanacaktır" dedi.