Ali Gün

*** ZEYTİN.

*** ZEYTİN.
Dünyanın en eski bitkilerinden,barışın ve umudun da sembolü olmanın yanında BEREKETİN.BOLLUĞUN,ADALETİN,BİLGELİĞİN,ve SAĞLIĞIN da sembolü aynı zamanda.Zeytinde bulunan Linoleik ve oleik asit gibi yağ asitleri ''insan için olmazsa olmaz=Esansiyel veya elzem yağ asitleridir ki '' bizim hücrelerimiz bunları üretemez.deri sağlığı.üreme ,büyüme ve gelişme için gereklidir.
***

HALKIMIZI KİM UYARACAK?

HALKIMIZI KİM UYARACAK?
Pancar'ı biliyormusunuz?

Pancar sadece pancar değildir. İnsan doğasına gerekli olan en uygun şekeri ihtiva eden Pancar Türkiye Cumhuriyetinin kuruluşunda başlatılan büyük tarım ve sanayi hamlesinin en önemli unsurlarından biriydi. Uzun yıllar Şeker fabrikaları bulundukları bölgenin ekonomik can suyu oldu. Ama sessiz sedasız pancar tarımı yasaklandı. Şeker fabrikaları kapatıldı ya da satıldı. Kim kaybetti Türk çiftçisi ,İşçisi, köylüsü ve daha başka da var. 

ASBEST VE BANDIRMA HALKINA OLUMSUZ ETKİLERİ

ASBEST(Asbestos) ve BANDIRMA için oluşturduğu olumsuz Sağlık Problemleri.
ASBEST(asbestos) ya da halk arasında:Amyant-ceren toprağı-çelpek-höllük ve aktoprak olarak ta bilinir ve LİFSİ yapıda bir madendir.
Uluslararası KANSER ARAŞTIRMALARI AJANSININ (İARC) KANSEROJEN Maddeler listesininde ASBEST ''Kesin Kanserojen Madde'' tanımlaması ile I.nci gurup kanserojen maddeler listesinde yer almaktadır.
**

RSS - Ali Gün beslemesine abone olun.