Balıkesir'de Yücel Yılmaz,Bandırma’da Mehmet Doğan

Balıkesir'de ve Bandırma’da beğendiklerim. 
Balıkesir'de Yücel Yılmaz , Bandırma da Mehmet Doğan. 

Bandırma’nın beklediği hizmetler genç millet vekili Ali Taylan Öztaylan ,Büyükşehir Başkanı Yücel Yılmaz ve Bandırma Ak Parti'nin çalışkan genç ilçe Başkanı Mehmet Doğan'ın birlikteliği ile olur. Bana göre bu ikili ,Bandırma'da yerel seçimlerde  iktidara gelecek ve Bandırma halkının yıllardır ertelenen özlemle beklediği yatırım ve hizmetler yapılacaktır. Çünkü artık çoğunluğun sözü düşüncesi şu ;"Yerel seçimlerde çoktan metropol olması gereken Bandırma  agresif bir  yatırım  bekliyorsa ülkemizde iktidarda hangi parti varsa onun adayının kazanması şart."
Eğer Bandırma  halkı çiddi olarak hizmet bekliyorsa Balıkesir’de  büyük bir başarıyla özveriyle çalışan Yücel Yılmaz örneği var karşımızda..Tamam bazı arkadaşlarım bu görüşüme itiraz ediyor, bütçesi devlet gibi arkasında da iktidar gücü var, tabii ki yapar falan. Ben öyle düşünmüyorum, öyle olsaydı çoğu yerde aynı imkanları olan Ak Partili başkanları da görüyoruz. Yılmaz gibi başarılı olamadılar. Çünkü oturmuyor,ekipleri birimleri boş oturtmuyor  iyi çalıştırıyor, her yerde adam.
Bandırma'da çarşıda pazarda şehrin her yerinde halkın içinde olan Ak Parti ilçe başkanı Mehmet Doğan'ı da izliyorum uzun süredir Yücel Başkanla da arası iyi, hiç durmuyor, çok magazinsel göstermelik  işlerle takılmıyor,mütevazi saygılı duruşu vatandaşı dinliyor, kimseye olmaz da diyemiyor ama yapabileceği sorunları da ilgili mercilere danışarak mutlaka hallediyor.  Bir sürü örnek duydum işin gerçeği bu. Bence mutlaka Ak Parti Bandırma belediye başkan adayı gösterilmesi lazımdır .Şimdiye kadar açık ara seçimleri alan CHP adayına  çok güçlü rakip olacağı kuşkusuzdur.
Çünkü 14 Mayıs 2023 tarihinde yapılan genel seçimlerde Ali Taylan Öztaylan milletvekili seçildiyse bunda Mehmet Doğan'ın pozitif enerjisinin büyük katkısı olduğunu bizzat takip ederek gözlemledim. .Seçim kampanyaları döneminde gece gündüz Ali Taylan Öztaylan ile birlikte gitmedikleri ziyaret etmedikleri mekan vatandaş kalmamıştı, halkın sevdiği güzel bir ikili görüntüsü verdiler açıkçası gençlikleri de cabası.

Yeri gelmişken kısa bir not ekleyeyim Sayın vekilimiz Öztaylan'ın seçimlerden sonra sadece kendi seçmenleriyle verdiği resimler yeterli değil herkesin vekili olmanın şartlarını zorlamalı diye düşünüyorum.
Bana sorarsanız Yücel Yilmaz bu yerel seçimlerde kazanmasına katkı yapacak  Bandırmayı  kazanmak istiyorsa Bandırma AK Parti  adayı  Mehmet Doğan olmalıdır 
Dünya ekonomisi kaos yaşasa da görüyorum baş döndürücü bir hızla küreselleşiyor. Belgeselleri izliyorum her yerde aynı şirketlerin ürünleri raflarda..Küreselleşmeye karşı durmaya çalışan devletlere rağmen  metropol şehirler  öncülük ediyor Bandırma kara deniz demir yolu bağlantılarıyla geçmişte olduğu gibi jeostratejik bir konumda. Bu gerçek hepimizin kabulü ama sıkıntı yerel yöneticiler ,eşrafın yer aldığı sivil toplum örgütleri yeterince işi sıkı tutmuyor lider bulamadı Bandırma. Bandırma’da global ekonomideki zorunlu sürecin getirdiği yakınlaşmanın yapıtaşlarına , akıllı şehir uygulamalarıyla, yenilikçi bakış açılarıyla dünyayı değiştiren ekonomik dönüşüme uyması için dinamik bir Belediyecilik örgütlenmesi şart.
Bandırma'nın lojistik sektörlerindeki avantajı olan  Avrupa Asya Afrika arasında bağlantı merkezi olma şansı için  kabuğunu kırması gerekiyor .Endrüstriyel  sanayi de olmalı, Hızlı Demiryolu ağı da, Havayolu kargoculuğu da, var olan ama yetersiz  Denizyolu da geliştirilmeli,hızlı feribot, modern  lojistik liman yatırımları da..Sanayiden korkmamalı sorun denetimse halk denetler, sanayi demek zenginlik demek refah demek ..Amerika sanayisi ile zenginleşti herkes ABD ye gitmek ister ama nedense memleketinde sanayiye karşı çıkar. Popülizmi bırakalım.

**
Bandırma sanatsal, sportif, kültürel, sosyal alanlardaki etkinliklere meraklı bir şehir . Çok az yatırım oldu bu konuda neden? Çift başlı yönetimlerin uyumsuzluğundan..Seçilenler mutlu oldu belki ama seçenler bizler hep mağdur oldu.Bandırma Üniversitesi'nin yabancı uyruklu öğrencilerin artmasıyla daha da kozmopolit bir şehir haline gelmeye başladığını hep birlikte görüyoruz. Hiç bir sıkıntı üretmedikleri gibi Bandırma ekonomisine katkıları inanılmaz.

Sözün özeti ; hayatını emeğiyle kazanan bir fabrika emekçisi olarak gözlemim şu: Bandırma’nın her alanda öncü şehirlerden olması için, ülkemiz ekonomisine yön verecek işletmelerin çok daha fazla olması ve istihdamın artması için, stratejik hedefler koyan, planlayan ve bunları hayata geçiren cesur vizyoner liderler ve ekipler gerekmektedir .Büyükşehir kanunu dolayısıyla  Yücel Yılmaz ve Mehmet Doğan'ın elbirliğiyle, Ali Taylan Öztaylan'ın samimi desteğiyle Bandırma’nın hızla gelişmesine katkı sağlıyacaklarına inanıyorum.

17-11-2023/BERKAN KOZAN/BANDIRMA