Değişmezsen, değiştirirler...

Değişmezsen, değiştirirler... 

Yıllardan beri petrol ve silah endüstrisi Dünya'yı istediği gibi yönlendirmeye çalıştı şimdi karşısına iki sıkı rakip çıktı. Bilişim ve Yenilenebilir enerjisi Sektörleri. Petrol ve silah endüstrisi DÜNYAYI kendi ekseninde tutmaya çalışırken, bilişim ve Yenilenebilir enerjisi Sektörleri DÜNYAYI kendi eksenine doğru çekmeye çalışıyor. Yani fosil yakıtlara karşı Yenilenebilir enerji, silah endüstrisine karşı bilişim sektörü karşı karşıya bu iki Sektörün rekabeti Dünya'yı değişime zorluyor. Bu değişime karşı duramayız
Dünya'da Değişimin olacağını her zaman düşünüyorum Anadolu mucizesi Dünya'daki değişime nasıl etkiler diye hep düşünmüşümdür tekrar hatırlatma ve yazmama neden olan bir kaç bilgi öğrenmem oldu.

Japon bilim adamlarınca, 2001 yılı Şubat ayında, magnezyum diboridin geleceğin süper iletkeni olabileceği keşfedilmiştir(TESAM.org.tr)
İletişimde, haberleşmede bakır veya fiber kabloların yerine borlu "süper iletken" geliştiriliyor. Süper iletken pazarının 40 milyar dolara ulaşması bekleniyor...Bor'un Manyetik İletken özelliği ile ilgili geliştirilen projeler arasında "dalga enerjisi" ucuz, temiz ve kesintisiz yenilenebilir enerji kaynağı. B-10 mucizesi ile Beyin Kanseri tedavisinde müthiş araştırmalar bizi ne kadar önemli bir kaynağa sahip olduğumuzu gösteriyor.
Dünyada bor rezervleri açısından ilk sırada yer alan Türkiye, topraktan çıkartıp sattığı bordan kazandığı paranın kat kat fazlasını, bordan üretilen, bor türevleri, bor kimyasalları,bor teknolojileri ile kazanabilir istihdamı arttırabilir. Türkiye İstatistik Enstitüsü'nün verilerine göre Ocak-Eylül 2014 döneminde toplamda diğer eğitim düzeyindeki işsizlerin sayısı yüzde 1.8 düşüşle 42 bin kişi azalırken, üniversite mezunu işsizlerin sayısı yüzde 57.6'lık artışla 282 bin arttığını gösteriyor. 
Üniversiteyi kazanmak için çabala kazan okulu zorlukla oku bitir ve işsiz kal yada sevmediğin işi yapmak zorunda ol ne kadar Üzücü bir hayal kırıklığı gençlerimiz için 
ALIN size bir fırsat istihdamı ve ülke refahını arttırmak istiyorsanız Bilişim ve yenilebilir enerji endüstrisine yatırımlar yapmalıyız. Türkiye'ye ikinci sanayi inkılabı lazım Dün başlanmalıydı yarın geç olabilir.