Japon Gezisi

★Japon Gezisi
Nintendo'nun cenneti! Rüya gibi bir Pokemon odasında kalın ve USJ | Osaka-Kyoto | Universal Studios Japan ile işbirliği içinde Pokemon Geçit Törenini deneyimleyin

https://youtu.be/6OYhFWoJtYg?feature=shared

Türkçe altyazı mevcut: Lütfen youtube altyazılarını ayarlayın

☆-★-☆-❖-☆-★-☆

こんにちは!! トルコ
Konnichiwa Toruko. // Merhaba Türkiye.İlkbahar bitkileri parlak renklenmeye başlıyor.

Bu yazımda Japonya'daki bir arkadaşımın bana gönderdiği Tokyo'daki Sakura kiraz çiçeği manzarasını görebilirsiniz➡
https://www.gercekbandirma.com/iec-nedir-biliyormusunuz

☆-★-☆-❖-☆-★-☆

■ Afet önleme ile ilgili makaleler...
Geçmişte makaleyi 6 bölüme ayırmıştım, lütfen bir göz atın.➡ https://www.gercekbandirma.com/merhaba-turkiyeye-nasilsiniz

☆-★-☆-❖-☆-★-☆

❖ Ben falcılığı

Dikkat benlerin iki türü vardır. "İkibokuro" simsiyah, parlak ve güzel bir şekle sahip bir ben anlamına gelir.Ayrıca dolgun çıkıntılı olanlara da “İkibokuro” adı verilmektedir. "Shinibokuro" siyah yerine kahverengidir, parlaklıktan yoksundur ve düzensiz bir şekle sahiptir, çıkıntıları yoktur ve düz bir yüzeye sahiptir.

① Alnındaki ben ---

Saç çizgisindeki ben : Saç çizgisinin yakınındaki bir ben, 'tenchu' olarak adlandırılır ve genellikle etrafınızdakilerin desteğiyle kutsanır. Bu nedenle hedeflerine ve hayallerine çevrelerindekilerin desteğiyle ulaşma eğilimindedirler. Öte yandan birçok insanın çocukluk döneminde dezavantajlı ailelerde büyüdüğü görülüyor. Annesiyle olan ilişkisinde pek çok zorluk yaşasa da bunların üstesinden gelip azim kazanacağı söyleniyor.

Alnın ortasındaki ben : Alnın ortasındaki ben, 'Shiku' olarak adlandırılır ve değişim aramaya eğilimlidir. Bu bene sahip kişilerin güçlü kişilikleri vardır ve hayatta ve parada iyi şanslar ile kutsandıkları söylenir. Bu ben, canlı bir ben ise kolaylıkla beğenilme eğilimindeyken, öte yandan "Shinibokuro" 'nun ise kişilerarası problemler yaşayabileceği görülmektedir.

② Kaş beni ---

Kaşın merkezindeki ben : Kaşların ortasındaki ben, 'indo' olarak adlandırılıyor ve iyi şans getirdiği söyleniyor. Parlak bir zihne sahip ama öte yandan biraz seçici bir insan da olabiliyor. Ayrıca iradelisiniz ve iyi ile kötü arasında güçlü dalgalanmalar yaşıyorsunuz, bu nedenle zihinsel istikrarınızı mutlaka koruyun ve kendinizden vazgeçmemeye dikkat edin.

Kaş ucundaki ben : Kaş ucundaki ben, "Kouyou" olarak adlandırılır ve geniş bir yelpazeye yayılan arkadaşlıklara sahip olacağınız, güzel eşleşmelerle kutsanacağınız anlamına gelir. Öte yandan duygusal ve hareketli olma eğilimindedirler, bu nedenle bazı durumlarda dikkatli olun."Shinibokuro" durumunda ise arkadaşlarınız tarafından rahatsız edilme ihtimalinizin olduğu söylenmektedir.

Kaşın sonundaki ben : Kaşın ucundaki ben, "Amagura" olarak adlandırılır ve parayla kutsanacağına işaret olduğu söylenir. Ancak harcamalarınız çok olacağından tasarruf etmeniz zor olacaktır. "Ölüm Bokuro" durumunda çok fazla para israf etme eğilimi vardır, bu yüzden dikkatli olun.        

Bir dahaki sefere size göz ve burun çevresindeki benlerden bahsedeceğim. Lütfen bir dahaki sefere sabırsızlıkla bekleyin☆

★☆~ Geçmiş makalelerde her defasında çeşitli fal türleri yayınlanmaktadır,

https://www.gercekbandirma.com/deprem-mutlaka-gelecektir-japonya-deneyim...

☆-★-☆-❖-☆-★-☆

❖ Japon müziği          

♪ 1980'li yılların anime şarkısı karışık ♬

https://youtu.be/TPqLKStSeXc?feature=shared

☆ Lütfen eski anime görüntülerinin de keyfini çıkarın.☆

❖ Japon atasözü                 

 >> 花より団子 <<                                                            

  Hana yori dango

 ★Anlamı: Çiçeklere hayranlık duymaktansa mantı yemek daha iyidir.'' Bu, ``görünüşten ziyade pratik faydaları vurgulamak'' anlamına gelir. Bazen zarif zevkten anlamayan birine gönderme yapan alaycı bir anlam taşır. = Bread is better than the songs of birds.

 

❖ Japonca: 日本語 nihongo                             

>> 春が、来ましたね。<< 

  Haru ga kimashitane    

           İlkbahar geldi değil mi?                  

☆-★-☆-❖-☆-★-☆

Umarım bugünkü makalem Türkiye halkına bir nebze olsun faydalı olmuştur.... Sonuna kadar okuduğunuz için teşekkürler. 

Bir dahaki sefere görüşürüz !!

☆ Have a fantastic day  ☆

12-04-2024/AYAKO KİKKAWA /BANDIRMA