Acayip ve Garip Şeyler!

ACAYİP ve GARİP ŞEYLER!

Fikret ÇAĞIN.

Değerli okurlar, Ülkemiz ne zaman bir seçim atmosferine girse, sair zamanlarda akla hayale gelmeyen çok acayip ve çok Garip şeyler gündeme geliyor, bu saçmalıklar toplumu geriyor, huzursuzluk ve kafa karışıklığı meydana getiriyor.

Örneğin, ANDIMIZ,ın yasaklanması amacıyla açılan dava DANIŞTAY’ın yasaklamayıp okunmasına ilişkin kararını, Milli Eğitim Bakanlığının, TÜRK’ÜM, DOĞRUYUM, ÇALIŞKANIM demeyi “Çocuklarımıza zorla Papağan gibi tekrar ettiriliyor” şeklindeki akıl dışı gerekçelerle temyize göndermesi.

Bir Milletvekilinin, “Öztürk YILMAZ”ın Bilinçsizce ortaya attığı EZANIMIZIN TÜRKÇE OKUNMASI saçmalığı.

Tüm Dünyada EZAN’I MUHAMMEDİ’ tek bir dille “Habeşli Bilal’e ilk okutulduğu dille (Arapça) okunmaktadır ve bunu duyan Müslim , Gayrimüslim, Tüm insanlar Ezan olduğunu bilirler.

EZAN konusunda yıllar önce yapılan bir yanlışı, bir hatayı gündeme taşıyıp, tekrarını isteyerek kaşımanın gereği var mıydı?. Diyelim ki bunu gündeme getiren Vekil , bu konuda yeterli bilgiye sahip değildir.

Pekii, ATATÜRK’ÜN kurduğu DİN işleri Başkanlığı gibi bir kurumun başında olan, her fırsatta KUL HAKKI’ndan söz eden, (Bilim adamıdır diye tanıtılan), Maneviyatın baş sorumlusu (Diyanet işleri Başkanı) Ali ERBAŞ’ın 9 Kasım 2018 Cuma günü tüm Ülke camilerinde verilen Cuma hutbelerinde, 10 Kasımda ATATÜRK’ün ölüm yıldönümünü bildiği halde bir kez olsun ATATÜRK’ten söz ettirmediğine ne demeli?.

Ayrıca, Kurtuluş savaşımızda “Keşke yunan galip gelseydi” diyen Yunan sempatizanı “KATIR KISIROĞLU” dedikleri bir meczup’u Resmi kıyafetiyle ve (Beyt’ül malin) Devletin verdiği zırhlı Mersedes’i ile ziyaret etmesi ona hediyeler vermesi gibi Garip ve Acayip davranışlar sonucu, ATATÜRK Büst ve Heykellerine baltalı saldırıları, Müslüm Gündüzleri, Fadime Şahinleri tekrar hortlatırken mi gelecekte arzulanan güzel günlere kavuşmayı umut edeceğiz? Geçiniz efendim.

Bu konularda fazlaca yorum yapmadan.

Halen Erdek’te ikamet eden Şair Nurten ÖZTÜRK’ün 15 Temmuz kalkışmasından sonra yazdığı “GARİP ŞEYLER” isimli bu Şiirini, örneklerini verdiğimiz Acayip ve Garip gelişmelere de uyduğundan paylaşıyorum. Kalemine sağlık sayın N. ÖZTÜRK.

GARİP ŞEYLER

Garip şeyler oluyor, aklım ermiyor!

Aklı erenleri dinliyorum

Onlar da bir adım ileri gidemiyor.

Ortada kuyu var yandan geç diyorlar

Kaçar’ı, göçeri yok, düşen düşene

Düşen suçlu, düşmeyen sırasını bekliyor.

Kandırılanla kandırılmayan bir olur mu?

Biri özür diler kabul ettirir,

Biri yanlış yapar özür dilemez,

Diğeri bin yemin etse kabul edilmez.

Bak şu işe arkadaş, nelerle uğraşılıyor,

Oysa ayağımızın altından toprak çekiliyor

Kayıyoruz uçurumlara top yekün,

Kefenler biçiliyor, mezarlar kazılıyor

Ülkem mezarlık çiçeklerine benziyor

Ve sadece seyrediyoruz zorunlu.

Zap’layamıyoruz yaşamı,

Gidiyor güzel günler

Kara bulutlara terk ederek aydınlıkları.

Pastırma Yazı’ymış

Yok kardeşim, yok anam babam

Cehennem ateşleri yanıyor her yerde.

Ne şarkılar avutuyor, ne türküler.

Yazılacaksa Şiirler yazılsın,

Yakılacaksa ağıtlar yakılsın.

Okunacaksa Şiirler okunsun

Kazınsın hafızalara.

Herkesin belleğinde taşınsın yarınlara,

ÇOCUKLARA borcumuz var,

ÇOCUKLARA…

Nurten ÖZTÜRK.

Esen kalınız…