Bandırma Gazeteciler Derneği ! EN’ iniz BOY’ unuzu GEÇMİŞ !

 

EN’ iniz BOY’ unuzu GEÇMİŞ !

 

Bandırma da, sözde birkaç kişinin kendi eş ve dostlarıyla, politik algı yaratarak ve propagandaya dönük  oluşturdukları, GMGC den arta kalan, bir gurup tarafından ele geçirilmiş Gazeteciler Derneğinin, görkemli ! ödül töreninin altında yatanlar...

 

Öncelikle sormak gerekiyor ; 
-işbu ‘EN’ Aday adaylarını kimler ve hangi komisyon-kurul, neye göre belirledi ? 
-‘EN’ leri kim, kimler. nasıl, hangi metodizmle belirleyip seçti ? 

 

Beyler ; önce yukardaki sorularıma cevap verip (EN' leri seçiyorsanız güya ),  o EN' lerin niçin EN İYİ olduklarını… yaptıkları (Emsalsiz ve farklı) eserleriyle, birer örnekle açıklamanız gerek. Açıklamıyor ve cevap ta vermiyorsanız, en’iniz boy’unuzu geçmiş demektir ki, o zaman bir garib-i hilkatsınız ! 

 

Kriteriniz ve yetkinliğiniz ne ? Cemiyetinizin tüzüğü içinde bu faaliyet var mı ? Cemiyetiniz içinde EN leri belirleyebilecek bilgi ve kapasiteye sahip uzmanlarınız var mı ? Anketlerle bu işi yapıyorsanız, anketinizin bilimsel vasıf ve tarzı ve sonuçları neydi ? İşbu EN ler, BANDIRMA için, BANDIRMALI için ne/neler yapmışlar ?

Kazananın önceden belirlendiği adayların yanına vitrin olsun diye koyduğunuz değerli  isimleri rencide edip  ayıp ettiğinizin farkında mısınız ? Yıllardır fakir fukara çocuklara eğitim destek evinde bila bedel ders veren yöneticilik yapan Yaşar Kırbıyık'ı da var olmayan dernek başkanı diyerek kravatlı diğer adayların yanına koyup rencide ederek kötü bir resmiyle haksız yarışa soktunuz .Aday olduğunun farkında bile değildi muhtemelen. Bari en iyi köşe yazarı diye bir fasıl açsaydınızda orda yarışsaydı. Ben oyumu verirdim.

 

Örneğin ; yılın gazetecisini hangi YAZISINDAN veya hangi haberinden dolayı 'EN' seçtiniz ?

Bilelim değil mi ? Bilelim ki, belki alkışlarız…Bilelim ki, belki de yuhhhlarız ! İşinize gelen kriteri nedir ?
Yoksa, körler sağırlar birbirini ağırlar...Kendi mecranıza uygunsa ver plaketi.  AKP liler, birbirine iyi altı okka çeker derseniz, birbirinizin yanağından kesme alır gibi birbirinizi severseniz, olmaz ! Evet olur ama kendi aranızda olur Bandırma adına değil. Bandırma ismini kullanırken daha dikkat ve itina göstermeniz gerekmez mi ? Böyle bir mesuliyetiniz yok mu ?

 

" Gazeteciler hakettiği cezayı alıyorlar. Boş yere gözaltında değiller. Bu memleket sahipsiz değil. İMZA: AKP Mv. Sema KIRCI " Şimdi adına GAZETECİLER CEMİYETİ diyen bu arkadaşların, sponsorları ve suflörleri kim belli oluyor da, bu sözleri söyleyen , milletvekili olmadan hiç görmediğimiz, hiç tanımadığımız milletvekilliği henüz 1 yılı doldurmadığı halde ,henüz Bandırma için ne bileyim parti içi başarısı dışında, bir spor salonu, bir kamuya yararlı bir yatırım gibi katkısı olduktan sonra seçseydiniz  ki  YILIN (EN) İYİ SİYASETÇİSİ diye Sema KIRCI'yı ödüllendirmeniz, izahtan vareste ve GAZETECİLİK adıyla çelişen, bir garabet olmuştur ! Bu kadar belli etmeseydiniz yağcılığınızı iyi olurdu. Hanımefendiyide sıkıntıya soktunuz.

 

Bu garabet seçime ve törene, bence YILIN EN İYİ FOTOĞRAFÇISI diye, Bandırma  AKP yi yıllarca sırtında taşıdığı halde bir anda sanki hiç yokmuş gibi görmezden gelinen  FOTO VAROL' u da seçseydiniz, bence daha çok yakışırdı... 
BANDIRMANIN EN' LERİ ! 
1-    Yılın Siyasetçisi ; AKP Mv. Sema KIRCI ! Eski AKP Mv. Cemal ÖZTAYLAN’a ise (özel ödül) 
2-    Yılın STK sı da ; AKP nin payandası olduğu gizlenemeyecek MÜSİAD'mış ! 
3-    Yılın İşadamı ; Bandırma AKP kurucusu kendisini çok sevdiğim rahmetle andığım İsmail abimin oğlu, eski AKP Mv aday adayı Abdullah ÇOLAK ! 

 

 

Haaa, seçtikleriniz içinde SAYİM ALKAZAK gibi birkaç isim isabetli olabilir ama, bir doğru 11 yanlışı götürmez arkadaşlar ! Veya, 11 yanlıştan 1 doğru çıkmaz ! 
Eyyy, gazeteciler derneği CEMİYET adını kullanarak siyasetin emrine amade edenler… Siz bu EN leri seçmeye yetkin de değilsiniz, seçtikleriniz de, Bandırma’ya etkin değil !

Birilerinin istekleriyle ve birilerinin reklamını yapmak için gerçekleştirdiğiniz, asla gerçeği yansıtmayan etkinliğinizle, biliniz ki boyunuzdan büyük işlere kalkışmışsınız ve En'iniz Boy’unuzu geçmiş beyler…

 

!  17.01.2016  NOGAYTÜRK