Bandırmaspor'u Gören Oldu Mu?

BANDIRMASPOR'U GÖREN OLDU MU?

Erdem ÖZCAN

Geçen hafta evimizde oynadığımız ve zorlu geçen karşılamadan 3-2 galip ayrıldığımız Sakaryaspor maçından sonra ilk defa bir maç öncesi son oynanacak Erzurumspor maçıyla ilgili bir köşe yazısı yazmıştım. “SIRADAKİ ERZURUMSPOR’a DİKKAT!” başlıkla yazdığım köşe yazısının son satırları şöyleydi:

“…Şimdi önümüzdeki pazartesi günü oynanacak Erzurumspor maçına odaklanalım. Son başarılı neticeler takımı gevşetmesin. Galibiyetle çıkılmazsa çok değil, çok çok ayıp olur. 15’inci sırada olduğuna bakmadan maç çok ciddiye alınmalı…”

4-2 mağlup olduğumuz maç deyim yerindeyse gerçekten çok değil çok çok ayıp oldu…Yakışmadı…Kritik estantelere bakacak olursak

Ne desek boş!... Maçta hakemlerin ağırlığı vardı. Bir de bozuk düzen!.

Şimdiye kadar hakemlerle ilgili olumlu olumsuz bir şey yazmamıştım. Ama o ne? Bandırmaspor 2-1 galipken 18 içine ortalanan topa Erzurumspor’lu Eren ayağını Bandırmaspor kalecisinin boyunu aşacak şekilde kullanınca faul verileceğine gol verildi ve skor 2-2’ye geldi. Hâlbuki Manisaspor maçında Bandırmaspor’lu Alpay da ayağını ayni belki de daha az kaldırmasına rağmen kırmızı kart görmüştü. Başka …Berkan’ın ceza sahasına girdiği sırada düşürülmesi sonrası verilen penaltı da VAR dan döndü…

Başka sorular da geliyor akla… Mesela; Sakaryaspor’un başarılı kadrosu neden bozuldu?

Başka; 2-0 dan sonra neden geriye yaslandık, veya neden 2-0’ın üstüne yatmayı seçtik? Maçtan önce yazdığım yazının bir yerinde “…15’inci sırada olduğuna bakmadan maç çok ciddiye alınmalı…” ikazında bulunurken maç hakikaten ciddiye alındı mı?

24-04-2023/ ERDEM ÖZCAN