Beklenen Netice

BEKLENEN NETİCE

Erdem ÖZCAN. .

Geçen hafta kendi sahasında karşılaştığı Ankara Keçiören maçında 2-0 mağlubiyetten ikinci yarıdaki oyunuyla güçlükle 2-2 berabere kalan Bandırmaspor’un aldığı bu netice bugün alınan 4-1’lik yenilginin habercisiydi adeta…Bir haberci de henüz 3. dakikada golcü Eze’in kaçırdığı mutlak gollük pozisyondu…

Maç çok sıcak bir havada oynandı. Aşırı sıcağın etkisinden miydi acaba Bandırmasporlu oyuncuların yavan oynadıkları oyun diyeceğim ama Eyüpspor da aynı sahadaydı!. Ve Eyüpspor özellikle ikinci yarıda çok iştahlıydı. Galibiyeti de hak ettiler diyebiliriz. İlk yarı Eze’nin kaçırdığı bu gollük pozisyondan başka önemli bir pozisyon yoktu.  Bandırmaspor'un aksine Eyüp daha çok istekliydi. Bandırmaspor ‘un niyeti oyunu yavaşlatıp fırsat bulursam gol atarım idi. Bu durumda ilk yarıdaki her iki takımın oyununa bakacak olursak atan galip gelecekti.

Nitekim ikinci yarı başlar başlamaz Eyüpspor 2 golü de 1 dakikaya sığdırdı. Goller sonrası Bandırmaspor’un birden canlandığını gördük ama işten geçmişti galiba…İşte bu canlılık sırasında Levent Ayçiçek'in serbest vuruştan attığı güzel golün arkası gelmeyince hızlandıkça hızlanan ve attıkça atan Eyüpspor’un başta Eze olmak üzere savunmada boş bırakılan Dibba ile neticeye çok kolay hatta terlemeden gittiler diyebiliriz.

Ligdeki diğer oynanan maçlara bakacak olursak Denizlispor, Gençlerbirliği, A. Keçiören, Bodrumspor, Boluspor ve Eyüpspor gibi takımlar giderek oyunlarını sertleştiriyor ve sürekli hücumu düşündükleri için maçlar gollü neticeleniyor.

Onun için Bandırmaspor ‘un ligin ilk 3 maçında olduğu gibi önde basan, süratli oynayan oyuna ihtiyacı var; yoksa bu mağlubiyetin arkasının gelmesini kimse istemez herhalde…

17-09-2022/ERDEM ÖZCAN