Belediye mi Engelledi Çağrı Merkezini?

BELEDİYE Mİ ENGELLEDİ ÇAĞRI MERKEZİNİ ?

Bandırma AKP İlçe Başkanımız Mehmet DOĞAN, gazetemiz GERÇEK e, bir serzenişt mi sayarsınız, bir şikayet mi sayarsınız...yoksa savcılara ihbar mı sayarsınız...Bandırma Belediyesinin 500 kişilik istihdam yaratacak bir yatırıma, engel olduğuna dair zehir zemberek bir demeç olarak patlattı ya...! https://www.gercekbandirma.com/mehmet-dogan-bandirma-belediyesi-500-kisinin-calisacagi-yatirimi-engelliyor

Bandırma Gerçek Gazetesi | Mehmet Doğan "Bandırma Belediyesi 500 Kişinin Çalışacağı Yatırımı Engelliyor"

DOĞAN: BANDIRMA BELEDİYESİ 500 KİŞİLİK İSTİHDAMA ENGEL OLMAYA MI ÇALIŞIYOR? Ak Parti Bandırma İlçe Başkanı Mehmet Doğan Bandırma’da 500 Kişilik Personel alımı yapacak bir kuruluşun Bandırma Belediyesi’nin yerini kiralamak istediğini ancak Belediye’nin yeri bu firmaya vermekten kaçındığını belirtti. Doğan sözlerine şu şekilde devam etti; DOĞAN ...

www.gercekbandirma.com

 Bandırma CHP li Belediye Başkanı başta, CHP ve İYİ Partinin Başkanları da AKP İlçe Başkanının bu demecine bir cevap vermediler veya veremediler ! 500 KİŞİLİK İSTİHDAMI kaçıran Bandırmalılar da, Bandırmalı gazeteci ve yazarlar da suskun kaldılar, tepki koymadılar nedense ! Atam sözüdür. Sükut ikrardan gelir. Sükut ediyorsanız, M.Doğan’ın iddiasını da kabul ediyorsunuz demektir ! 

ÇAĞRI MERKEZİ ! İletişim çağının yeni ihtiyacı, vahşi kapitalizmin dolgusu...Artık, dükkanlar - mağazalar bile gereksiz oluyor ya, örneğin bir BURGER KİNG ısmarlayacaksınız, dünyanın neresinde olursa olun ısmarlayabiliyorsunuz yaaaa, çağrı merkezindeki muhatabınız, adresinize en yakın BURGER KİNG e siparişinizi ulaştırıyor ve siparişiniz... pat kapınızda ! Özel telefonlar yerine, artık bu sistem gelişiyor. Amerikadasınız, sipariş verdiğiniz CALL CENTER yani çağrı merkezi, belki Hindistanda ! Ama, o merkez bile sokağınızdaki ticarethane gibi, size hizmeti ulaştırıyor.  

BANDIRMA, jeopolitik olarak olarak bu işe en uygun yerlerden biri. Hatta önümüzde 1/100.000 Plan muvacenesinde kurulacak KATI ATIK AĞIR METAL KİMYA OSB de var ki ;  48.000.000 m2 ye kurulacak Dünya markaları veya Rotterdam dan Avrupa dan kovalanacak KİMYA ve AĞIR METAL ci dev şirketler de buraya gelecek yaaa, ister istemez ÇAĞRI MERKEZİ de olacak buranın, BİT COİN Merkezi de olacak ! 

GELELİM CALL CENTER Hikayemize ! 

Bandırma Belediyesinin elinde, 5-6 senedir pazarlayamadığı Kapalı Pazar ın altındaki 4.000 m2 lik kapalı bir yer var...Belediye Meclisinde AKP liler muhalefet grubu olsa da, OSB konusunda veya başka imar ve şehircilik konularında, bugüne kadar CHP lilerle aralarında bir çekişme yok. OSB Patronları ile yapılan toplantıları, birlikte götürüyorlar. 1/50.000, 1/5.000 lik, 1/1000 lik planlar ile doğacak rantın hesabını birlikte götürüyorlar. Mecliste bulunan MHP li birkaç arkadaşımız CUMHUR İTTFAKI adına zaten AKP li sayılırlar, İYİ Partililer de MİLLET İTTİFAKI adına, onlar da CHP li sayılırlar da... onlar zaten seyirci ! 

Belediyemiz, işbu yıllardır pazarlayamadığı kapalı alan ilgili birçok büyük firmalara teklif götürmüş ama, firmaların gelip bakan temsilcileri, yeri konum olarak, mevkii olarak beğenmemişler ve burası yıllardır ATIL diyelim. Belediyeye bir gelir getirmiyor yani. 

Nihayet, ERDEK ten bir Züccaciye Firması buraya talip olup, kiralamak için dilekçe veriyor. Bu dilekçe üzerine de, Meclis Kararı olduğunu sanmıyorum, ENCÜMEN Kararı alınarak bir muhammen bedel belirlenerek, açık İHALE ye çıkarılıyor.   

Talip olan firma, ihale için açıklanan muhammen bedeli yüksek buluyor ve ihaleye girmeyeceğini söyleyerek, çekiliyor. Veya birileri, çekilmesini istiyor. Ve bir ECZA DEPOSU Firması, ihaleye tek başına giriyor ve aylık 12.500 TL den ( UCUZ) alıyor. İhaleyi kesinleştirmek için de, 1 yıllık kirasını peşin yatırıyor ve akabinde de, tadilat çalışmasına hemen başlıyor ! 

Adı verilmeyen TELECOM un bayisi veya taşeronu olan Çağrı Merkezi Firması ne yapıyor bu arada ? Çağrı Firmasının yanında, şimdilik AKP lilerin olduğu görülüyor, Ecza Depocu şirketin yanında, yol gösterenlerin ise ; CHP lilerin olduğu iddia ediliyor. 

Çağrı Merkezi Firması adına, burada yer araştırması yapan bir devlet kurum müdürü ile firma yetkilisi, ihale günü sabahında Belediyeye geliyorlar, şartnameye uygun olarak YER GÖRME istiyorlar ve yer bunlara gösteriliyor. Bunlar da oranın fotoğraflarını çekip, yeri gördükten sonra, anahtarı Belediyeye bırakıp çekip gidiyorlar. Kendilerinden, ihaleye katılacak iseler teminatı yatırmaları, yere talip iseler, bir dilekçe vermeleri isteniliyor ! Ki teminat yatırmasalar bile, talip olduklarına dair bir dilekçe vermiş olsa idiler, ihale saatinden önce ihale komisyonu muhtemelen ihaleyi süreli veya süresiz erteleyecekti. Böyle bir imkan vardı ama ÇAĞRI MERKEZCİLER, o dilekçeyi bile vermediler. Anlaşılan o ki ; çektikleri resimleri üst yönetimlerine gönderip, ‘olur’ beklemiş olabilirler. 

Dilekçeyi vermediler, talip olduklarını resmileştirmediler, talip iseler, teminatı yatırıp ihaleye de girmediler. Burayı bağış olarak mı istiyorlardı acaba diye, düşündürtüyor bu davranışları da, şimdi niye çıkıp koskoca Reis-i Cumhur adına ve AKP Genel Başkanı adına ; CHP li BELEDİYE YATIRIMI ENGELLEDİ ? 500 KİŞİYE İŞ VERİLECEKTİ BUNU DA ENGELLEDİ DİYOR ?   Asıl bunun nedenini bulmamız gerek ! ÇAĞRI FİRMASI kim ? TELECOM mu ? HÜKÜMETE BAĞLI BİR BAKANLIK BİRİMİ Mİ ? Özel şahsiyet mi ? Hangi Vergi Dairesine bağlı bir işletme ? Ve Tolga Tosun la yapılan görüşmeler ihale günü mi yapıldı ? Yoksa ihale bitip kesinleştikden sonra mı yapıldı ? 

AKP İlçe Başkanı da diyor ki ; kendisinin de olduğu şekilde, bizzat bizim Belediye Başkanımız TOLGA TOSUN a gitmişler de...pazarlık etmişler de...TOLGA TOSUN burayı onlara değil de... eczacılara vermiş ! Şimdi, bu pazarlık noktasında TOLGA TOSUN da çıkıp açıklamalı, kendisine kimlerin ne teklif ettiğini, Mehmet DOĞAN da çıkıp açıklamalı yaptıkları pazarlıkları ve bu pazarlıkların, ihaleye çıkıldıktan sonraki bir tarihte mi yapıldığını, yoksa ihale bittikten sonra mı yapıldığını da, açıklamalılar tabii! Hatta ÇAĞRI Merkezi adına Kaymakamımıza da ihalenin iptali noktasında müracaat edildiği, Kaymakamımızın ihale dosyasını incelediğini ve yasadışı bir eksiklik tespit edeemdiği noktasında da iddialar var. Sayın Kaymakamımız da, bu ihale olayını aydınlatabilir...   

AKP İlçe Başkanı M.Doğan ın bu beyanıtına göre de, İç İşleri Bakanlığının müfettişleri gelip el koymalı olaya veya Cumhuriyet Savcılığı İHALEYE FESAT var mı yok mu, ihalede şaibe var mı, yok mu ? Yetki aşımı var mı, yok mu ? Yarından tezi yok, re’sen soruşturma açmalıdır ve İHALE İPTAL edilmelidir.  

AKP İlçe Başkanının bu iddiaları Savcılığın görmesi, Müfettişlerin görmesi gereken iddialardır. Yenir, yutulur iddialar... değildir ! Ağır, itham vardır. 

 

“Geçtiğimiz günlerde Bandırma’da Çağrı Merkezi açarak 500 Kişilik personel alımı yapacak olan bir firma şehrimizde belirli şartları sağlayan bir yer kiralayarak Çağrı Merkezi kurmak istedi. Araştırmalarımız sonucunda Firma, Bandırma Belediyesinin firmaya uygun bir mülkünün olduğunu ve burayı değerinde kiralamak istediklerini belirttiler. Ancak son ana kadar olumlu giden karşılıklı görüşmeler neticesinde son anda Belediye bu firmaya yeri vermekten vazgeçti ve belki de çok daha düşük bir kira bedeli ile 10-15 kişi personeli olan farklı bir firmaya kiraladı. 

Böyle olunca işletmenin açılışı ve 500 Kişilik Personel istihdam süreci uzamış, ertelenmiş oldu. Halkımızın nezninde Bandırma Belediye’sine sormak istiyorum 500 Kişinin ekmek kapısı olacak bir yeri neden bu firmaya kiralamak yerine 10-15 kişinin çalışacağı bir firmaya kiraladınız? Arka planda farklı bir çıkar mı söz konusu? Halkımızın tüm bu detayları şeffaf Belediyecilik anlayışı çerçevesinde bilmesi gerekiyor.” dedi. 07-04-2021  

https://www.gercekbandirma.com/mehmet-dogan-bandirma-belediyesi-500-kisi...

Lütfen bakınız Ankara B.Ş Belediyesinin ihalelerine, davet usülünde bile canlı yayın ile, İHALELER halka gösteriliyor değil mi ? Bandırma Belediyesi de artık, kapalı kapılar ardında davet usulü de olsa, ilanlı açık ihale de olsa, ihalelerini canlı yayınlamalı ve bu tip şaibelere, ithamlara maruz kalmamalıdır. 500 kişilik istihdamın engellenmesi ( eğer engellenmişse), Bandırmalılar için, işbu pandemi işsizlik döneminde, affedilecek bir husus değildir. Bandırma BELEDİYESİ, Bandırmalılarındır ! İlgililerin bir basın toplantısı yapıp, Bandırmalılara bu olayın aslını, açıklamaları ve gereğini yapmaları gerekir!  09/04/2021 NOGAYTÜRK   

( Devamı gelişmeleri ve bilgileri, Bandırmalılarla paylaşmaya devam edeceğim.) 

09-04-2021/bandırma/ramazan narin- nogaytürk