Faiz'in En Hafifi, Kişinin Kabe Önünde...

FAİZİN (riba) EN HAFİFİ, KİŞİNİN KABE ÖNÜNDE.....
EKONOMİST değilim, devlet büyüklerimi dinleyerek! Önümü görmeye çalışıyorum !
Şeytanın 3 ayağı ;  FAİZ – DÖVİZ - BORSA imiş !  (Ekonomist Osman ALTUĞ)

Abdullah ibni Mesud (Radiyallahu Anh) şöyle dedi: “Nebi (Sallallahu Aleyhi ve Sellem): ‘Faiz yetmiş üç baptır. Onların günah cihetinden en hafifi, kişinin annesi ile zina etmesi gibidir. Bilin ki, faizin en şiddetlisi Müslüman kişinin ırzıdır!’ buyurdu.” Hakim 2259, İbni Mace 2274, İbnu’l-Carud 647, Albânî Cami 3539.... Sahih bir hadis olduğu teyid edilerek yazılmış söyleniyor... Amenna ve sadakna !
Türkiye, ekonomi politikalarında Sayın Cumhur Başkanının isteği doğrultusunda, yeni bir döneme girdi.

Nâs sûresi var, FAİZ SEBEP... ENFLASYON SONUÇ !

Faiz, insanları fakirleştiren bir unsur... Yani, faizden kurtulmamız, faizi indirmeyen T.C Merkez Bankası Başkanlarını da görevden almamız gerekir. Özellikle dini inancımıza göre, İslamiyete vurgu yapılarak bu şart deniliyor! Amenna ve sadakna ! 
Son aylarda gelişen bu faiz politikası karşısında da, ilginçtir DÖVİZ yüzdeyüz  yükselmiş. 7 liradan 14 liraya çıkmış ve sanırım bu da önemli değil ki, devleti yönetenlerimiz ,merkez bankasındaki politika, dövizlerin yükselmesine aldırış etmeden bankalardan kredi kullananların faizlerine yansımayan politika faizlerini düşürmeye devam ediyorlar ve edecekler...
Devlet diyor ki ; işadamlarımız ve sanayicilerimiz faizle kredi çekerek yatırım yapamıyorlar, onların önünü açacağız ve düşük faizle para kullanan sanayicilerimiz sayesinde üretim-istihdam ve vergi artacak ve memleket huzura kavuşacak !

Acaba öyle mi ?
Oysa "Politika" faizlerinin düşürülmesi ile  döviz korkunç boyutlarda yükseliyor ve piyasadaki her ürün ve mamul dövize endeksli olduğundan, fiyatlar aşırı yükseliyor ve halkın alım gücü düşüyor değil mi ? Tane ile domates, bardak ile yağ almaya kadar fakirleşen bir halk var ve fakirleşmek ise sorun.. Faizlerin düşürülmesinden dolayı halk bizzat fakirleşiyor !
Yani, kişinin annesiyle zinası kadar günah olan bir günahtan bahs ediyoruz. Günaha girmememiz için, gram faize bulaşmamalıyız yani ve NAS var, NAS !

Faiz, takdir ve takip ettiğim Ekonomist Osman ALTUĞ Hocaya göre, sadece şeytanın 1 ayağı...! Diğer ayaklar, döviz ve borsa...
Şeytanın bir ayağı olan FAİZ le oynayınca, şeytanın diğer ayakları döviz ve borsa hareketleniyor değil mi ? Faiz ayağını kesiyoruz, döviz ve borsa ayağı metrelerce yükseliyor değil mi ?
Dedim ya ekonomist değilim. Şeytan 3 ayaklı ise, gücüm yetiyorsa 3 ayağını da terbiye ederim. Birini terbiye etmem sorunu ortadan kaldırmıyor çünkü...Gücüm yetmiyorsa da, o ayaklarların biriyle meşgul olmam. Zira ; oynadığımız faiz ayağı yüzünden, gemi azıya alan döviz, beni dövüyor arkadaş ! Şeytanın bir ayağını tutarken, şeytan diğer iki ayağı ile beni tekmeliyor arkadaş ! 
FAİZ ile ilgili, kitabımız Kuranı Kerimde de pek çok ayet  var. Pek çok da hadis ve içtihatlar var. Faiz sarmalına bulaşmamış bir sistem, faizle iştigal etmemiş bir devlet, faize muhatap olmamış bir toplum var mıdır ? Ben bilmiyorum.

Birine bir borç veriyorsunuz ve bunu 5 sene sonra aynı miktar ile almayı kabul edecek bir zeka ile de hiç karşılaşmadım. Verdiğinin üstünde alanlar bunu kar payı, kur farkı, enflasyon v.s diye de arlandırsalar, biliyoruz ki faizle "iştigal" edilmiştir.
AKP, 20 senedir tek başına iktidar, 2018 den beridir de, verin bana oyları tek başına tek adam ve başkan olayım görün işbu şeytanın ayaklarını nasıl kırıyorum diyen bir zihniyet ile idare ediliyoruz değil mi ?

FAİZ, 2002 yılında yoktu da, dış güçler mi 2021 yılında faizi bize soktular ? Dövizin yükselmemesi için, daha önce 128 milyar dolar rezervimizi hiç ettik, dün de hem merkez bankası başkanını değiştirdik ve yine üstelik borç aldığımız milyar dövizlerle yine piyasaya müdahale ettik ve dövüşü ve oyunu şimdi böyle sürdürüyoruz. Sürdürüyoruz da, ben emekli olduğumda ilk maaşımla 14 çeyrek altın alan bir alım gücüne sahiptim, şimdi ise 2 tane çeyrek altın alım gücüne düşmüş vaziyetteyim.
BENİM MEMURUM İŞİNİ BİLİR ! zihniyeti tamam da, memur ve bürokrasi maşallah 3 maaş, 5 maaş, devletin maaşı deniz ! 15 maaş alarak işini biliyor da, emekliler bunu nasıl bunu becerecek ? Ben bilmiyorum !
Bari konuşalım diyoruz, bu sefer NAS var, yasalar var diyorsunuz arkadaş ! Ama unutmayın var olan sadece sizler ve kalkanınız olan NAS ve YASALAR değil, bu ülkede yaşayan, daha doğrusu yaşamaya çalışan VATANDAŞLAR da var ! Biliyor musunuz bunu ?
2002 de asgari ücret 222.000/222. TL idi.  Emekli maaşı 285.000/ 285. TL. Çeyrek altın, 20.000/ 20. TL idi. Dolar da 1.35 idi... 14 tane küçük altın alabiliyormuşum yani...

Bana şimdi ekonomik kurtuluş savaşından kimse bahsetmesin. 20 yılda alım gücümün nerelere düştüğünün farkındayım ve sadece benden çalınan 12 küçük altının da nereye gittiğini biliyorum ! Bilmediğim, İŞİMİ bilmiyorum !       
İşbu hadis i şerif'te önümde duruyor ve durmaya devam edecek !

"Faiz yetmiş üç baptır. Onların günah cihetinden en hafifi, kişinin annesi ile zina etmesi gibidir. Bilin ki, faizin en şiddetlisi müslüman kişinin ırzıdır!’

Ben hadis-i "El mecbur" sahih sayıyorum,madem NAS var, ben de bu hadis var diye şimdiki faiz politikası ile, mesajımı veriyorum, alan alır!‘

Ben 2002 de bütün paramı dövize yatırmışsam, borsaya yatırmışsam ve bugün ekonomik kurtuluş savaşında "dolar milyoneri" olmuşsam, herhalde Allah bana bu günahı yazmaz, yazmamıştır değil mi ?

Tanrı bizi faizden korusun !

02/12/2021 NOGAYTÜRK