Galibiyet Hasret

GALİBİYETE HASRET

Erdem ÖZCAN.

İki takım da galibiyeti kaçırdı diyebilirim. Ancak Bandırmaspor kalecisi Gelios gol olabilecek 1 tehlikeyi son anda önlerken Rizespor kalecisi Tarık da en az 3 tehlikeyi son anda savuşturunca Rizespor ayakta kalan takım oldu. İki denk takımın mücadelesi şeklinde geçen karşılaşmada atan galip gelecekti ama karşılıklı atılan goller sonrası başka gol olmayınca maç 1-1 berabere bitti. İlk 20 dakika top daha fazla Bandırmaspor sahasında oynandı. Daha sonra oyun dengelendi ama 45+2 dakika uzatmanın sonunda yine ilerde daha fazla çoğalan Rizespor’un 6 pas içindeki karambolda attığı gol Bandırmaspor cephesinde adeta buz kesti.

İkinci yarıya 1-1 berabere giren Bandırmaspor’da en beğendiğim oyuncuların başında gelen Dembele, topu çok iyi takip etmesinin mükâfatını attığı gol ile gördü. Birden kendine gelen Bandırmaspor oyunu hızlandırması ve özellikle 60’ıncı dakikadan sonra çok iyi mücadele etmesine rağmen Rizespor savunması geçit vermedi.

Maçın son 15 dakikasına Bandırmaspor, Rizespor kalesine daha fazla gitmeye başladı. İyi de mücadele ettiler, ancak fırsatları değerlendiremeyince galibiyete hasret kaldılar. Rizespor 5 maçtır yenilmiyor Bandırmaspor da 3 maçtır galip gelemiyor.

Haftaya İzmir’de formunda ve bu hafta Sakaryaspor’u deplasmanda 2-1 yenen Altay’la karşılaşacak. Bandırmaspor bugünkü hırslı ve atak oyununu orada da gösterirse deplasmanda galip gelmemesi için bir neden göremiyorum.

29-10-2022/ERDEM ÖZCAN