MHP kimin partisi ?

MHP kimin partisi ?

Seçim hükümetinde, Başbakan yardımcısı olarak AKP+HDP koalisyonuna ve kabineye dahil olan sayın Tuğrul TÜRKEŞ diyor ki ;
MHP ; BENİM BABAMIN PARTİSİDİR...Beni ordan atamazlar !

Amenna ve sadakna !
O zaman bakalım bakalım, MHP kimin partisidir ?
MHP....
MHP, 8-9 Şubat 1969 günlerinde Adana'da yapılan genel kongrede Cumhuriyetçi Köylü Millet Partisi'nin, adını Milliyetçi Hareket Partisi olarak değiştirmesiyle kurulmuştur. Büyük Kongreden sonra toplanan ilk genel idare kurulunda da, partinin amblemi "Üç Hilâl" olarak kararlaştırılmış ve aynı toplantıda, MHP Gençlik Kolları için de "Hilâl içinde Kurt" amblemi, SEMBOL olarak benimsenmiştir. Türk Cumhuriyetleriyle yapılan istikşafi görüşmelerden sonra da, BOZKURT el işareti benimsenmiş ve yaygınlaşmıştır.
Yani neymiş ? MHP nin siyasi kökeni ; CKMP imiş...
CKMP....
Cumhuriyetçi Köylü Millet Partisi, 19 Temmuz 1948'de, Mareşal Fevzi ÇAKMAK. Osman BÖLÜKBAŞI ile birlikte kurulmuş, 16 Ekim 1958'de Cumhuriyetçi Millet Partisi ile, Remzi Oğuz ARIK'ın Genel Başkanı olduğu Türkiye Köylü Partisi'nin birleşmesiyle CKMP doğmuştur. CKMP nin de Kurucuları arasında Osman Bölükbaşı, Ahmet Tahtakılıç, Hasan Koçdemir, Enis Akaygen ve Suphi Batur yer almıştır. CMP Genel Başkanı Osman Bölükbaşı, yeni parti CKMP'nin de ilk genel başkanı olmuştur.
CKMP, 1961 genel seçimlerinde % 14 oy alarak CHP ve AP'den sonra üçüncü parti olmuştur. 1962 yılında kurucusu ve genel başkanı Osman Bölükbaşı istifa ederek, partiden ayrılmıştır. 1965'de Alparslan Türkeş ile birlikte, 1960 ihtilalinde 14 ler olarak bilinen, sürgünden dönen 14'lerin çoğu, bu partiye girmiştir. Aynı yıl ; Alparslan Türkeş CKMP'nin genel başkanı seçilmiştir. 1969'da yapılan kongresinde de CKMP, Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) adını almıştır.
Şimdi ; sayın Tuğrul TÜRKEŞ'e ilk itirazım bu yöndendir.
Mareşal Fevzi ÇAKMAK veya Osman BÖLÜKBAŞI,  sizin babanız  değildir. Osman BÖLÜKBAŞI'nın oğlu Deniz BÖLÜKBAŞI da, MHP de milletvekilliği yaparken, kaset kurbanı olarak, siyasi hayatını sonlandırmıştır.

1969-2015 MHP Tarihçesine bakalım...
1968 Kuşağını oluşturan Sovyetler Birliği ve komünizm hayranlarının etkisinde geçen 10 yıldan sonra, Alparslan TÜRKEŞ'in liderliğindeki Türk Milliyetçiliği ideolojisi, ÜLKÜCÜ/LÜK adıyla 1978 kuşağını (sanırım ben de o kuşaktanım) ortaya çıkarmıştır.
1978 Kuşağının ülkücü hareketi, özelilkle 1978 de iktidara gelen ECEVİT CHP si döneminde, artan komünist saldırıların hedefi olmuş, 12 EYLÜL 1980 İhtilaline kadar gelen süreçte her iki kuşakta 5.000 i geçen zayiat vermiş. 1980 İhtilali de her iki kuşağı da hain ilan ederek, hepsini yargılamış ve bir kısım ülkücüleri de, devrimcileri de asmıştır.
12 EYLÜL İhtilalinin en büyük tahribatı, gerek devrimci ANTİAMERİKANCI solcuları, gerekse Türk Milliyetçisi ülkücüleri fişlemek ve sabıkalı konuma getirip, ülke idaresine gelmelerini engellemek olmuştur.
Şimdi, 1978 yılında örneğin ben Ankara Beşevlerde bulunan Erkek Teknik Öğretmen Yüksek Okulunda okuyan, SİTE Yurdunda kalan bir öğrenciydim de...Hergün, ülkenin her tarafında olduğu gibi Ankara'da da öldürülen ülkücü arkadaşlarımızın cenazelerini kaldırırken, Hacettepe Üniversitesinde dövülen ülkücü arkadaşlarımın yardım istemesi üzerine, o okulun kantinine baskın yaparak, dışarı çıkamayan ülkücü arkadaşlarımızı dışarıya almıştık ta...Hatırladım tabii ki...
O günlerde, MHP Genel Merkezi de, Bahçelievlerdeydi ve okuluma yakındı ve hergün olmasa da, bende partinin genel merkezine gidip gelen, Alparslan TÜRKEŞ in özel seminerlerine iştirak eden biriydim de...Bir günden birgüne, sayın Alparslan TÜRKEŞ'in ağzından, benim oğlum da HACETTEPE ÜNİVERSİTESİNDE öğrencidir diye duymamış biri olarak söylüyorum. Tarihe not olsun ! Sayın Alparslan TÜRKEŞ bizlere, ne Ahmet KUTALMIŞ, ne de Yıldırım Tuğrul isminde iki oğlu olduğunu, asla söylememiştir.
O günlerin, basın hayatında da okuduğumuz gazete ve dergilerde de Alparslan TÜRKEŞ in oğullarından, kızlarından hatta (1974 de kaybettiği) eşi (Muzaffer) hanımefendiden asla magazin, bahsedilmemiştir. Yani, şuna emin olunuz ki ; Ben Ankara'da Alparslan TÜRKEŞ in oğullarının varlığından habersiz isem, Anadolu'nun ücra köşelerindeki ülkücülerin çoğunun da, bu OĞULLARI, o yıllarda asla bilmediğini düşünüyorum.
Şimdi, bu oğullar ortaya çıkmış. Ahmet KUTALMIŞ TÜRKEŞ AKP nin milletvekilliğini yapmış, son günlere gelince 2. defa seçilemeyeceğini anlayıp istifa etmiş..., şimdi de diğer oğul Y.Tuğrul TÜRKEŞ, partisinin tepkisine rağmen AKP nin isteğine ram olmuş ve kabinede bakan olmayı, MHP li olmamaya tercih etmiştir.
O zaman, sayın Y. TUĞRUL TÜRKEŞ'in, 'MHP benim BABAMIN PARTİSİ' demeye hakkı yoktur !
Ayrıca, Y. Tuğrul TÜRKEŞ ;
Babasının sağlığında doğru dürüst siyaset yapmamış, ticaretle ( Ticaret fuarı organizasyonu alanında Turkuaz Fuarcılığı kurdu. PETKİM AŞ ve TC Kalkınma Bankası'nda Yönetim Kurulu Üyeliği, Ataköy Otelcilik AŞ'de Genel Müdür Yardımcılığı görevlerinde bulundu. Turtle Sigorta Aracılık Hizmetleri ve Karuzel Medikal, Elektronik Limited Şirketi'nin ortağı oldu ve şirketlerin müdürlük görevini üstlendi. Karuzel Uzay Uydu Görüntüleri Çözümleme ve İşleme Teknolojileri Sanayi ve Ticaret AŞ'de Yönetim Kurulu Başkanlığı yaptı. ) uğraşmış iken ;
1997'de babası Alparslan Türkeş'in ölümü üstüne MHP genel başkanlığına adaylığını koydu. En güçlü aday olarak gözükürken, diğer 6 adayın Devlet Bahçeli lehine çekilmesi üzerine 17 Temmuz 1997 de kurultayi sürpriz şekilde kaybetti. Bunun üzerine ATP'yi (Aydınlık Türkiye Partisi) kurdu, genel başkanı oldu ve DYP ile koalisyon yaptı. Fakat, DYP (AKP nin doğduğu, doğurtulduğu seçimdir.) 3 Kasım 2002 seçimlerinde barajı aşamayınca, parti genel başkanlığını ve siyaseti bıraktığını açıkladı.
22 Temmuz 2007 genel seçimlerinde, eski rakibi Devlet Bahçeli ile barıştı ve Ankara 1. Bölge 1. sıra milletvekili oldu.
Şimdi, MHP-ATP-DYP-MHP Partilerinde bulunmuş olan sayın Tuğrul TÜRKEŞ'in, MHP için (BENİM BABAMIN PARTİSİ) demeye de, bu partiden beni bu yüzden atamazlar demeye de, hakkı yok diye düşünüyorum.
MHP, Maraşel Fevzi ÇAKMAK, Osman BÖLÜKBAŞI çizgisinden gelen Alparslan TÜRKEŞ adıyla özdeşleşmiş ama temelinde Türk Milliyetçilerinin ve kurşuna, idama, müebbede mahkum, kan vermiş, can vermiş, istikbalini vermiş, ülkücülerin PARTİSİDİR. Kimsenin babasının malı veya babasının partisi de değildir. MHP bu nedenle ya ülkücüleşmeli, ya da ülkücüler MHP' lileşmelidir.

31.08.2015 Nogaytürk
ALPARSLAN TÜRKEŞ'in Bandırmadaki evi ile ilgili yazdığım yazıdır..

Ramazan Narin Bandırma .http://mehmetcik-haber.blogspot.com.tr/…/alparslan-turkesin