Mirza Çıldırmış Olabilir mi !?

MİRZA ÇILDIRMIŞ OLABİLİR Mİ?..!

Bandırma’nın uzun yıllardır atıl halde işlevsiz durmakta olan deniz kıyı şeridinin en güzel mevkisi  Livatya,Sıcak su ve Martı kayalarının olduğu sahil kısmıdır.  Belediye Başkanımız Sayın Mirza'nın hayali gerçekleşmiş !  Bu mevkide ücretsiz halk plajı,İzmir Karşıyaka’daki gibi Yelken ve su sporlarını forse edecek bir kulüp  ve salonu, çocuklara sporu sevdirecek şekilde düzenlenmiş oyun  parkları,basketbol,voleybol ve de Bandırma'da sadece sosyetenin değil halkın kullanabileceği  tenis sahaları,mesire ve dinlenme yerleri,yürüyüş parkı,botanik parkı projeleri hemen hemen bitmiş halka açılmış.!

Kentimiz giderek büyürken içinde de yaşayan gelir seviyesi düşük olan yurttaşlarımızın da bu projelerle  Erdek ve Tatlısu’ya giderek bir nebze nefes almak için maddi manevi sıkıntılara düşmelerine de  gerek kalmayacak. Bizim denizimiz ve yerimiz var !. Avantajımız hemen kapı dibinde. Eskişehir ‘in denizi yok mesela ama o eskiden kirli Porsuk Çayında insanlar  şimdi plajda yüzüyor,güneşleniyor,sandallara binip geziyor. Yurdumun insanlarını bir türlü anlayamıyorum,Venedik’e gidip bir sürü para harcayıp gondola binmeye gideceğine git Eskişehire ,ister yüz,ister güneşlen istersen gondol'a bin be kardeşim !,Venedik,nere? Eskişehir  nere? Papa bile Venedik yerine Eskişehire gelmek istiyor ama bırakmıyorlar tabi.. Mirza başkan bu projeyi hayata geçirince herkes Bandırma’ya gelecek..Malta Deresi projeleri tesisleri bir başka. Adeta botanik parkı değil cennetten bir köşe her türlü spor eğlence dinlence tesisleri bir arada olacak gibi limanın çirkin görüntüsüne bile kimse dönüp bakmıyor.

Sayın Mirza Belediyemiz tarafından askeriyeden kiralanarak şimdiye kadar yeterli şekilde halka mal edilemeyen  General Balcı çamlığını da Roterdam ,Paris ve Londra'da ki HydPark gibi düzenleyerek vatandaşlarımıza hediye etmiş!. Çok güzel olmuş. Bandırma'ya yakışan  Yeni Cumartesi  Pazar Yeri projesi bitmiş .Dışardan bakılınca kolay gibi gelir ama öyle değil. Geçtiğimiz yıllarda yaşadıklarımızı daha unutmadık. Başkanımız Mirza'nın Yeni Pazar yeri projesine çok karşı çıkanlar olmuştu,hatta pazarcı esnafının kafası karıştırılıp  yeni yer yapılıncaya kadar şehir içindeki sokak aralarında kendilerine gösterilen geçici yerlere çıkmamaları konusunda boykot çağrısı yapanlar olmuştu,hatırlayın..(Bandırmalı bu Provokötörleri iyi tanıyor) Bandırma’ya yakışan Modern  Avrupa standartlarındaki,İki düğün salonu,büfeler,katlı otaparkı ve dinlenme alanları ile bu büyük proje bittiğinde, göreceksiniz bu  karşı çıkanlar senden benden önce  köşe başını kapma yarışına gideceklerdir. Bundan kuşkunuz olmasın.

Hemen her gün bir başka etkinliğin gerçekleştirildiği Sanat ve Kültürün merkezi olmuş Bandırma’ya yatırım yapan yerel yönetimin çalışması taraflı tarafsız herkesin beğenisini  kazanıyor. Tabii ki Büyükşehir ve Devletten destek beklerken bu projelere köstek bari olmasınlar diyen çoğunlukta. Alaaddin'in Cin'i lambadan çıksa "paran varmı kardeş kaç paran var iş yapmaya çıkıyorsun  önce onu söyle" diyor.

****

Sayın okurlarım  akşam rüyamda bu yazdıklarımın gerçekleşmiş olduğunu gördüm,sevinç ile yatığımdan fırladım,ve gazeteye geldiğimde Leventoğlu kardeşime gördüğüm rüyayı anlattım. Abi;’’rüyan inşallah hayırlara vesile olur ama ..herhalde gece uyurken bi yerlerin açıkta kalmış,hani derler ya ancak rüyanda görürsün onun gibi bişey olabilir, bu memlekette şer güçleri halka yönelik  iş yapmak isteyen insana iş yaptırmaz, gene de rüya tabirleri kitabına bakmakta yarar var" dedi.

"Hayat bayram olsa rüyamız gerçek olsa "dedim.

.Aksak Karga…..27-10-2015 Bandırma