Sabrın Sonu 4 Gol

SABRIN SONU 4 GOL

Erdem ÖZCAN

Lig başında 2 maç berabere bitince “ot gelmiş saman gidecek” bazı küçük, sözde taraftarlar oyunculara yönelik hakaretleri malum… Teksüt Bandırmaspor yeni bir takım ve sadece 2 beraberlik olmasına rağmen neydi o çirkin tezahüratlar.

Biz de bu tip taraftarların sahaya alınmamasını ve de “sabır” tavsiye etmiştik…

Dün altıncı maçımızı oynadık henüz mağlubiyetimiz yok. Mağlubiyeti olmayan bir de lider Eyüpspor var. Ve de ligin iddialı takımı Gençlerbirliği’ne 4 golümüz var. Hoş, 9 kişi kalmışlardı ama 11 de olsalar da pek fark etmeyecekti.

Takımın, giderek oturmuş takım kalitesinde olduğunu görmem sevindirdi. Önceki maçların aksine maçın ilk dakikalarında savunma yerine hücuma daha çok önem veren Bandırmaspor bunun faydasını da Djitte ile henüz 9’uncu dakikada attığı gol ile gördü. Hatta ondan önce 5’inci dakikada çok müsait pozisyonda olan Metahen biraz dikkatli olabilseydi ilk golümüzü yan ağlar yerine kaleye gol olarak atabilirdi… Bu pozisyon gelecek gollerin habercisiydi adeta…

İlk golümüzü atan Djitte, sakat olduğu için bu maçta oynayamayan golcümüz Josefsoohan gibi dikkatli, fırsatçı ve mücadeleciydi. 2 golün pasını veren Mustafa Çeçenoğlu’nu da unutmayalım ve hakkını da verelim. Mustafa’nın sol ayağı; usta ayak, topu öyle ölçülü gönderdi ki, Doğan Can Davas’a golleri atmak kaldı.

Kırmızı kart gören 2 konuk ekip oyuncuları gerçekten kızarmayı hak ettiler. Yahu insan faul yaparken biraz insaflı olur. Nerdeyse hastanelik olacaklardı.

Havanın çok sıcak olmasına rağmen neden su molası verilmedi merak ettim.

Önümüzdeki hafta lig sonuncusu 18’inci sırada Ümraniyespor ile maçımız var. Galibiyeti yok; sadece 2 beraberliğiyle 2 puanı var. En çekindiğim takımlar da böyle takımlar. Küçümsemeden, “nasıl olsa yeneriz” demeden normal oyunumuzu oynayarak bir deplasman galibiyetiyle dönülmesi temennisiyle başarılar dilerim.

24-09-2023/ERDEM ÖZCAN