Sipariş !!

 Bir kelimenin olgunun bu kadar revaçta olduğu bir dönemi test etmedi bu toplum.

Sipariş dedi mi insanın aklına bakkaldan ekmeği, marketten ihtiyaçları, kasaptan et ürünlerini, mağazadan giysiyi, hediyelik mağazalarından gönül alma çam sakızı çoban armağanları sipariş etmek gelirdi. Gerçi günümüzde bu çeşitlilik teknolojik İnternet ağlarıyla daha bi kolaylaştı.Kolaylaştı kolaylaşmasınada insanoğluna artık sipariş kalemlerine Nirvana yaptı.

Aklın almadığı girdapla herşeyin harmanlandığı siparişler dönüştü. BU ÇARŞI PAZAR SİZİN BİLDİĞİNİZ TANIDIĞINIZ SİPARİŞLERİ TEDARİK ETTİĞİNİZ ÇERÇİCİ DÜKKANLARINA DA HİÇ BENZEMİYOR..
 Bir nezaket ziyareti sipariş ediliyor mesala, göstermelik bir yemek, birlikte bir kare fotoğraf, bir mitink, konusu ve içeriği ağabalar tarafındanbelirlenmiş bir eylemlilik. Dahada vahimi bir STK sınırları yapacakları kontrollü ittisap edilmiş.

Sipariş görev tevdi edilmeler, köşe yazıları haberler. Sipariş güya kavgalar, sipariş sendikacılık, sipariş parti üyelikleri, delegasyonlar, sipariş kamusal görevler..

 Başka ağızların söylediklerinin muhataplarına kendi fikriymişcesine göreve çağırmak lar. Sipariş ağız arayıcılar. Sipariş yalandan muhalifler. Bu siparişler haddini aşıp birde don biçerler hayata ölçü almadan kıçı açıkta bıraktıklarının kaygısını bile duymadan. İşte ahval budur siparişi veren hep memmundur. Sonuç Bi şekilde alınır. Başarı oranı farklılık göstersene bir şekilde sonuç alınır.Olan aralarda gezinen toplumun ihtiyacı olan gerçeklikler ve ihtiyaçların hayat bulması.

BUNA SİPARİŞ OLUŞTURMAYA GEREK YOKTUR HERHALDE?
Yani ipini birinin eline vermeye hazır olanlar ne kadar rol yazılmışsa ip o kadar salınır o kadar oynatılır. Bu da bir nevi siparişin içeriği muhteviyatı ile ilgilidir. Bu borsa öyle bir borsadır ki görevini siparişi ağzına yüzüne buluşturan yerine yeni birine sipariş edilir. Ta ki sonuca ulaşılıncaya kadar.. Kim mi bu siparişciler. Biraz kafa yorun cirit attıklarını görürsünüz. Bu oyunların bir parçası olan müktesabat nasılsa kullanıldığı sürecin kendi dinamikleriyle ödüllendirilerek yalnızlığını yaşayacaktır.
 BİR ŞEYİ HATIRLATMAKTA YARAR VAR. SİPARİŞ EDİLEMEYEN ŞEYLER DE VAR BU HAYATTA..

ADALET VİCDAN ONUR VE GURUR.

18-10-2020- AYDIN AKBAL - BANDIRMA