Suret'i Haktan Ol

“ SURET’İ HAKTAN OL” Fikret ÇAĞIN.

Değerli okurlar, 16 Kasım 2018 tarihli Bandırma İLKHABER Gazetesinin İnternet kanalında enteresan bir haber vardı, “SICAK HABER” diye başlayan videolu haber, bir Adamın(!) Ortağı bulunduğu halk otobüsleri işletmesindeki kendi arabasından, nakit binişlerde kutuya atılan paraları çaldığı şeklindeydi.

Balıkesir’in küçük bir ilçesinden olup uzun zamandır Bandırmada yaşayan bu zatı muhterem(!).

Yıllar önce Mısır da SİSİ adındaki üst rütbeli bir Subayın, Seçimle gelen Mısır Hükümetinin Başkanı MURSİ’ye karşı yaptığı darbe sonucu çok sayıda İnsanların öldürüldüğünü, Suriye’de IŞİD (sözde Irak Şam İslam Devleti) tarafından gerçekleştirilen insanlık dışı vahşetleri ve yerinden yurdundan sökün edip Ülkemize gelen göçmenlerin, Sınır illerimizde ve o Çevrede iskan edilmelerinin (alt yapı yetersizliğinden dolayı) çok mahzurlu ve sıkıntılı olacağını yazdığımda,

Ayrıca, Orta doğu Ülkelerinde Müslüman geçinen ama kalleşçe bombalı saldırılarla onlarca, yüzlerce İnsanları hiç acımadan öldüren sahte Müslümanlardan söz eden yazılarımın altına REALİST rumuzuyla bazı yorumlar göndermekte pek meraklı ve mahirdi bu Arkadaş(!)

Bu yorumların birisinde “SURETİ HAKTAN OL” Ya olduğun gibi görün, ya da Göründüğün gibi ol, anlamına gelen bir yorumunda benim dürüst olmadığıma işaret ederek Gezi olaylarını savunduğumu ama MURSİ’ye arka çıkmadığımı ima ederken, İslam’ın bayraktarlığı pozlarındaydı garibim.

Ben’se siyasi bir yönümün olmadığından ve siyasetten hiç anlamadığımdan, önceleri ve düne kadar ne isem, bu gün de aynıyım yani“ SURET’İ HAKTAN’IM” ya sen delikanlı(!) İlim, İRFAN’ın Derya, Deniz gibiydi, ne oldu sana ki kendi otobüsünden Şirkete ait paraları çalacak kadar küçüldün?.

Kimselere bırakmadığın Dinciliğin hangi maddesinden aldın bu cesareti?.

Büyük lokma ye ama büyük söyleme derler, Bir siyasi partinin fan’lığını, fanatikliğini yapacağım diye iyice tanımadığın İnsanlara Trollük yapmayacaksın, Dürüst olacaksın, Yani herkese önerdiğin “SURET’İ HAKTAN” olacaksın!.

Anladın mı? Delikanlılığı geçmez akçe pula döndüren delikanlı(!) işte böyle Adamın ipliğini pazara çıkarıverirler ki, bu lekeyi mezar bile temizleyemez bilmiş ol… Esen kalınız…

FİKRET ÇAĞIN - BANDIRMA