Zafer Partisi'ne Teşekkür..

ZAFER PARTİSİNE TEŞEKKÜR...
Türkiye siyasal zemininde yıldızı yükselen parti, Prof. Ümit ÖZDAĞ ın liderliğindeki, Zafer Partisi dir.

En son gerçekleşen Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde, Millet İttifakının lider partisi CHP ve o günkü genel başkanı C.B Adayı Kemal KILIÇDAROĞLU’nun, bizzat Ümit ÖZDAĞ ile imzalamış olduğu protokol de, bu yıldızı gösteren bir argüman olarak artık ortaya çıkmıştır. 
Zafer Partisinin il başkanlığına getirilen ERHAN ÖTEGEN in önceki akşam, Bandırma ziyaretinde tarafıma yapmış olduğu 2024 Yerel seçimlerinde  ‘Bandırma Belediye Başkanımız olun’ teklifini, değerlendirdim. Öncelikle ; Zafer Partisine üye olmadığım halde, şahsıma duydukları  güvenden dolayı teşekkür ediyorum. Belirlenecek aday ve meclis yönetimine, şimdiden başarılar dilerim.
Teklifi RED etmedim, lakin kabul edemiyorum... Dedim ki ; nedenlerim şunlar !

İlk olarak, yerel seçimlere 4 ay gibi kısa bir süre kaldı. Ben 1994 te MHP Belediye Başkan Adayı olarak yaşadığım tecrübeden biliyorum ki ; yerel seçimler genel siyasetten daha önemli ve Aday ın 1 yıl öncesinden bir program dahilinde belirlenip, 1. Tur programında çalışmaya başlatılması lazım.  Belediye Başkan Adayı ile, A Takımı dediğimiz ekibinin ise ;  en azından 6 ay öncesinden belli olup, 2. Tur çalışmalarına başlamış olması lazım. Kalan 4 aylık süre,  bunların hiçbirine yeterli değil.
Ve en önemlisi, Adayın bu seçim için ayırdığı bir maddiyat ve işlerinden ve sosyal yaşamından ayırdığı, bir zaman dilimi olması lazım. Bunlar ortada yok iken, ADAY ın kazanma şansı varsa, bir kaç sponsora mahkum olması gerekir ki, o da bağımsız siyaset yapamayacağının belgesi olur. Bağımsız, birilerine bağlı kalmadan çalışabilmek, proje üretebilmek için de, bizzat adayın ve çevresindeki partililierin, işbu maddi masrafları karşılayıp, onların da zamanlarını, bu olaya vakfetmesi gereklidir.
Bu saatten sonra, oluşacak ADAYLAR ve çalışacakları meclisler konusunda tek avantaj ; genel iktidarındır, mevcut yerel iktidarındır.

Dışındakilerin şansı, sadece sürprizdir ve maalesef yoktur.
Ben, 1994 te MHP nin Adayı olarak seçimlere ADAY olarak girdiğimde, BANDIRMA ve BANDIRMALILAR İÇİN YÜREĞİMİ koydum demiştim, yetmedi kazanamadım.
Dışındakilerin şansı yok ise de ; avantajları, tanınır parti yüzleri oluşacaktır, tanınır başkan yüzleri oluşabilecektir. Bu konuda, aday olarak seçime girecek hemşehrilerime, seçime gidecek tüm partilere, başarılar dilerim. Adaylık teveccühünde bulundukları için de, ZAFER PARTİSİ Balıkesir/Bandırma teşkilatlarına,  başarılar dilerim.  Bendeniz, gerek yaşım itibariyle gerek hürgeneral lakabım ve partisizliğim nedeniyle, bu dönem de sadece, yorumcu ve yazar olarak seçimlerin içinde olacağım. Umarım Bandırma ve Bandırmalılara layık, bir yönetim kazanır !

RAMAZAN NARİN / 24/11/2023  NOGAYTÜRK