Bandırma Çağdaş Yaşam Derneği'nde Yeni Başkan Ece Başaran Oldu

 Rahmetli Prof. Dr.Türkan Saylan'ın kurucu  önderliğinde Türkiye'nin aydınlık geleceğine damga vuran etkinlikleriyle öne çıkan Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Bandırma Şubesinin, iptal edilmesi üzerine yeniden yapılan  olağan kongresi çekişmeli geçti. 

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği’nin(ÇYDD)Bandırma şubesi  olağan genel kurulu  bir ay önce gerçekleştirilmiş olmasına rağmen  kongre için yeterli sayıda imzalı üye katılımı olmadığı gerekçesiyle itirazlar sonrası iptal edilen sonuçlar üzerine seçim yenilenmişti.

114 üyesi bulunan Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Bandırma Şubesi 2019-2021 dönemi Olağan Genel Kurulunda  yönetim kurulu için 2 liste yarıştı.  Özge Başak'ın listesine karşı 1 oy farkla Ece Başaran’ın listesi seçimi kazandı.  Dernek lokalinde gerçekleşen genel kurulun Divan Başkanlığını Ozan Onur yaparken  Oylama sonunda 30 oy alan  Av.Ece Başaran’ın listesi 1 oy farkla seçimi kazanırken, bir ay önce seçilen Özge Özcan Başak’a ait listeye  29 oy verildi. Seçimi kazanan Ece Başaran’a ait yönetim kurulu listesinde Nermin Mutlu, Füsun Özbek, Fatma Aytav, Ayten Akdeniz, Sema Sevinç ve Filiz Özdemir bulunuyor. Denetim kurulu üyeliklerine Nihat Yazıcı, Onur Yüce ve Seyfettin Ertekin; Onur Kurulu’na Nurettin Tezcan, Şadi Polat ve Vefa Bora seçildi.  Yönetim kuruluyedek istesi ise Ömür Yüce,Osman Muslubaş,Sema Pekinel,Selime İdrisoğlu,Selma Pekel,Alev Ağan ve Hayriye Su'dan oluşuyor.

Derneğin Genel Merkez temsilciliğini  Ece Başaran ve Nermin Mutlu üstlenirken yedeklerde Füsün Özbek ve Fatma Aytav bulunuyor.

(Özge Özcan Başak'ın listesi için bakınız)

BANDIRMA GERÇEK - 25-03-2019 - EDİT. MEHMET LEVENTOĞLU