Bandırmaspor Kongresinde Başkan Adayı Çıkmadı.

Bandırmaspor Olağanüstü Genel Kurulunda Onur Göçmez döneminden 127 Milyon  Borç İbra Edilirken  Yeni Başkan Adayı Çıkmadı. 

Bandırmaspor Olağanüstü Genel Kurulu'nda yeni başkan adayı ve liste  çıkmadı.  Barış Manço Kültür Merkezinde  Serdar Polat, Divan Başkanlığında gerçekleşen genel kurulun katipliklerini Taner Ersöz ve Elvin Akan üstlendi.  Olağanüstü Genel Kurulda Başkanlığa ve Yönetim Kurulu üyeliklerine  herhangi bir aday çıkmadı.ve liste teslim edilmedi.  Başkan Adayı olmaması üzerine okunan  faaliyet ve denetim raporu az sayıda katılımlı üyelerin oyuyla Bandırmaspor’un mevcut yönetime 110 milyon TL, diğer kalemlerle birlikte 127 milyon TL  olarak açıklanan borcu oybirliği ile kabul edildi.  ve ibra edilmiş oldu.

Olağanüstü Kongre de alınan karar göre Bandırmaspor yönetimi  29 Mayıs ve  5 Haziran 2024 tarihinde toplanacak genel kurulda belirlenecek başkan adayı çıkmadığı taktirde kulüp yönetimi kayyuma devredilecek. Genel kurulda denetim ve faaliyet raporlarının ibra edilmesinin ardından kürsüye gelerek yaptığı konuşmasında  Bandırmaspor'a sahip çıkılmasına işaret eden Onur Göçmez, sportif başarılar haricinde kulübe süper lig kulüplerinin statüsünde bir tesis kazandırdıklarını ifade ederek, sosyal medyada bazı kişilerce kendisine ve yönetime hakaret ve  küfürler edildiğini, şikeci iddialarında bulunulduğunu, mevcut Başkan Güral Soylu’nun ve başkan adayı olarak adı geçen Hakan Aydın’ın bu nedenlerden dolayı aday olmadıklarını ve gelinen noktada başkan adayı çıkmadığını belirtti. Göçmez, ”  4 Haziran’a kadar bir süremiz var birinci toplantıda  Başkan adayı çıkmaz ise, 4 Haziran’a kadar süre var. O zamanda aday çıkmaz ise kulüp ya kayyuma devrolur ya da kapanır. Bu kulübe sahip çıkın. Ben artık hiç yönetimde yer almayacağım. ” dedi.

Salonda yer alan bazı taraftarların genel kurula katılmayan Başkan Dursun Mirza ya yönelik eleştirel sloganları Onural Başkan Onur Göçmez tarafından engellenirken genel kurula katılan az sayıdaki siyasetçiden biri olan önceki Belediye Başkanı Tolga Tosun Onur Göçmez'e görevi süresince Bandırmaspor'a yaptığı katkılar için teşekkür etti ve görevi süresinde her konuda destek verdiği  Bandırmaspor'a sahip çıkılmalı ve gerekenleri yapmalıyız açıklamasında  bulundu.

13-05-2024 /FOTO VİDEO: RAMAZAN NARİN