Bandırma'ya "TEMATİK PARK" Yapılacakmış !

TABELAYA BAKIN ! BURASI TÜRKİYE Mİ ?___

Bandırma'ya "TEMATİK PARK" yapılacakmış !

'BANDIRMA DESİGN PARK COMPETITION' yazıyor demi ?

Uhhhh... vay beee ! ilçesinde TEMATİK parkı olan var mı ?

YAPILAN AÇIKLAMA BU ;
"Balıkesir Büyükşehir Belediyesi tarafından Bandırma'ya yapılacak olan "TEMATİK PARK" projesinin ilk adımı olan “Uluslararası Bandırma Tasarım Parkı Yarışması” hakkında Bandırma kamuoyunu bilgilendirme basın toplantısı Büyükşehir Belediye Başkanımız Ahmet Edip Uğur, Bandırma Belediye Başkanımız Dursun Mirza' nın katılımları ile yapılması düşünülen park alanında gerçekleştirildi. "

PARK (ingilizce) > Halka düzenlenen gezinti alanı demek,
DESİGN (İngilizce) > Tasarlamak, modelini çizmek demek,
COMPETİTION (ingilizce) > Yarışma demek,
TEMATİK (Fransızca bir sıfat) > Belli konuda çalışma demek,

Eyyy AKP Büyükşehir Belediyesi ve Eyyy CHP Bandırma Belediyesi, TÜRK değil misiniz veya reklamını yaptığınız parkı Türk vatandaşlarınız için yapmıyor musunuz ? Bu toplantınıza gelen kaç kişi sizin bu tabelanızı anlayarak okuyabilmiştir ? Pardon da, burası TÜRKİYE CUMHURİYETİ değil mi yoksa ?

Böyle, yabancı dillerden derlediğiniz sözcüklerle birşeyler yapınca, çok büyük bişeyler mi yapmış oluyorsunuz ? TÜRKÇE ye karşı antipatiniz neden ? Veya, TÜRK olmaktan aşağılık kompleksine mi girdiniz ? Türk olmaktan, TÜRKÇE konuşup-yazmaktan, utanıyor musunuz ? Sahi iyi misiniz siz arkadaşlar ve kendinizi hakikatten NE OLARAK hissediyorsunuz ?

AKLIMA GELDİ ; Bir çiftçi vatandaşımız, oğlunu büyük şehre üniversite okuması için göndermiş. Oğlan babasının paralarıyla orada 4-5 sene hayatını yaşamış ve okulunu bitirmemiş. Köye geldiğinde babası onu, okulu bitirip bitirmediği konusunda sınamak istemiş.

Oğlum buna ne deniyor sizin orda ? TARLA-SYON !
Peki buna ne deniyor ? KOYUNLAR-A-SYON !

Tırmığı göstermiş baba...Aldığı cevap ; TIRMIKASYON !

Baba anlamış oğlunun bir bok olmadığını ve okulunu bitiremediğini hatta okumadığını ve patlatmış suratına tokadı....

Oğlum buna da TOKATASYON mu diyorsunuz ? :)

Altı üstü, askeriyeden kalan bir alanı, halkın hizmetine sunmak için, orayı yaşam alanına çevirmek için bir tasarı yapmaya çalışıyorsunuz ! Ama sizi alkışlayanları oraya çağırıyorsunuz da...orda ben bir tane İNGİLİZ MİMAR falan görmedim ! Yiyin beyler yiyin, ıksırıncaya kadar yiyin, tıksırıncaya kadar yiyin ! Mekan ve manzara şahane !

Bandırma Körfezi kent lağımı ve ağır sanayi ile bok çukuru olmuş. Manzara şahane.!

Amsterdamı gezdiniz gezdirildiniz oturdunuz konuştunuz sizin projeler yapılmıştır bile ne yarışmasıdır bu.

Uyu yavrumn uyu uyutayım seni .

Gazetecilerin sorularını yanıtlayan Edip Uğur “Projenin mali hacmi ne olacak?” şeklinde ki soruya “Önemli değil 10 milyar Euro olsa da yapacağız” derken “Parayı nereden bulacaksınız?” sorusuna ise “Darphanem var, para basıyorum” diye cevap verdi. Hemen oturduğunuz yerin arkasında arkanızda durmadan yanan çöp dağlarını görmediniz kokusunu dahi hissetmediniz.?

Ne yapmak istediğinizi TÜRKÇE anlatın da, bizde düşünüp, fikrimizİ  söyleyelim !

Nedir yapmak istediğiniz?

Hayal satmak mı? Peşkeş odaklarına rant sağlamak mı? Göreceğiz bakalım.

28.11.2016 NOGAYTÜRK