ROTTERDAM İYİ NİYET ANLAŞMASI !?

ROTTERDAM İYİ NİYET ANLAŞMASI !?________

CHP li Bandırma Belediye Başkanımız ve CHP li Bandırma KENT KONSEYİ Başkanımızın Hollanda - Rotterdama gittiği heyette kimler vardı ? Ve bu heyet kimin adına ve hangi yetkiyi kullanarak ROTTERDAM da sözde adı İYİ NİYET olan bir anlaşmayı imzaladılar ? Açıklama bekliyoruz !

Basına verdiğiniz bu açıklamalar bizi tatmin etmedi, sizi daha çok bu planın savunucusu durumuna getirdi...AKP-CHP ortak deklarasyonu, neden oluştu ?

1- Belediye Başkanı Dursun Mirza sözlerine devamla ;

" Avrupa Birliği Standartlarında sanayiyi destekliyoruz. "

2- Bandırma Belediye Meclisi ve İmar Komisyonu, KENT KONSEYİ Başkanı Şerafettin Engüdar ;

" Sanayiye karşı olmak çok yanlış. Ancak yer seçimi ve araziyi doğru kullanmamız lazım. Bizde de orada ki gibi her şey şeffaf katılımcı olmalı. Orada her yer denetim altında "
.
3- CHP li Meclis ve İmar Komisyonu üyesi Cemal Adıgüzel'de ;

" gördüklerimizden olumlu etkilendik böylesine Batı standartlarında bir yatırım olacaksa hiç bir itirazımız yok dedi.

Çünkü ; CHP li sosyal demokrat Belediyemiz de, yine CHP lilerin yönetimindeki KENT KONSEYİ nin de, 1/100.000 Bandırmanın İmha Planı askıdayken, İPTAL Davalarını açma hakları olduğu halde, açmadıklarını biliyoruz...

Halkçılık ve sosyal demokratlık, yöneticilik, hele de ATATÜRKÇÜLÜK, birkaç toplantıda 1/100.000 planı eleştirmek değildir.

Hele eleştirdiğiniz İMHA PLANCILARI ile gidip iyi niyet anlaşması yapmak hiç değildir...

Bandırma Belediyesi ve Başkanını, Bandırma Kent Konseyi ve Başkanını, yanınızda bulunan AKP Balıkesir B.Şehir Belediye Başkanı A.Edip UĞUR'u saymıyorum... imzaladıkları İYİ NİYET ANLAŞMASI'nın metnini kamuoyuna açıklamaya çağırıyorum...İmzalayanlar ve muhatabınız kim di ?

Balıkesir-Bandırma Belediye Meclislerinde MECLİS ÜYESİYİZ diye görev yapan MHP li üyeleri de göreve davet ediyorum...Bu anlaşmayı bulun ve yetkiyi meclisler mi verdi, halka açıklayın !

Açıklayın ki, ben de Rotterdam daki o limanların ve o insan ömrünü 45 yıla indiren ağır metal kimya sanayiinin, oradan neden kovulduğunu tek tek açıklayacağım... NOGAYTÜRK