Bandırmaspor İkinci Yarıda Oynadı

BANDIRMASPOR İKİNCİ YARIDA OYNADI

Erdem ÖZCAN

İlk yarıdan isterseniz bahsetmeyelim; çünkü Bandırmaspor ilk yarıda adeta sahada yoktu. Sadece Sergen’in direğin dibinden kurtardığı mutlak gol pozisyonundan bahsedebilirim.

Teşekkürler Sergen…Yoksa daha 17. dakikada golü yememiz işten bile değildi.

Ama konuk ekip için ilk yarıdan söz edebiliriz. Çorumspor ilk yarı adeta tek kale oynadı. Kaç korner attılar sayamadım. Ama bizim takımın yanılmıyorsam bir tek korneri yok… Kalecimiz de ne hikmetse kenarlardan gelen topları boyu da müsait olmasına rağmen hep elinden kaçırdı. Ama kurtardığı bazı pozisyonlarla başarılıydı.

Geldik ikinci yarıya… İkinci yarıda yapılan en olumlu iş 5 kişiyi oyuna sokmak oldu. Maçın havası değişmeye başladığını attığımız kornerlerde gördük. İlk yarıda olmayan kornerler bu yarıda art arda atılıyordu. Mesela 59. dakikada 3 kornerin art arda atılması oyuna hareket getirdi. Mulumba pas tevzileri işe yarıyor daha fazla rakip sahada görülüyorduk. Özellikle ikinci yarıda oyuna giren golcümüz Jozefzoon’un hareketli oyunu gol pozisyonlarına soktuğu sırada kaleciyle karşı karşıya kaldı ama gol oluyor dediğimiz sırada kalecileri parmaklarının ucuyla golü önledi. Önemli olan mağlup olmamaktı… Her maçı kazanacağız diye bir şey yok.

Evet ;kendi sahamızda da iyi bir oyun sergilenmedi ama Bandırmaspor’ un namaglup takım olarak ikinci sırada olduğunu da unutmayalım. Bakın bakalım; Bursaspor, Eskişehirspor ve Balıkesirspor nerelerde?

Benim gözüm konuk ekibin 35 yaşındaki eski milli oyuncu Ahmet İlhan’da… Ahmet İlhan 3 büyüklere attığı gollerle ünlenmiş. Allahtan birkaç tehlikeli pozisyonlarda başarılı olamadı. Nitekim yaşı itibariyle erken yoruldu ve bitime 10 dakika kala çıktı.

Şimdi bu maç keyif vermedi ama haftaya puan cetvelinde 4. sırada olan Bodrumspor maçı Bandırmaspor’un gerçek gücünü göstermedi bakımından çok önemli…Burada alınacak 1 puan bile iyi bir neticedir diye düşünüyorum.

08-10-2023/ERDEM ÖZCAN