Bandırmaspor Şen Döndü: 0-2

BANDIRMASPOR ŞEN DÖNDÜ: 0-2

Erdem ÖZCAN

2022-2023 sezonu TFF 1. Lig ilk maçında Bandırmaspor’un deplasman galibiyeti sonraki maçlar için umut verdi.

Geçen hafta ligin ilk açılış maçında Bandırmaspor’un maçı yoktu. Bize de ligin diğer maçlarını izlemek kaldı. İki maç dışında hemen diğer tüm maçları kısmen de izlemiş oldum. Güzel ve çok çekişmeli maçlar oldu. Özellikle; Bodrumspor-Y. Malatya, Gençlerbirliği-Altınordu, Altay-Samsunspor ve Rizespor-Keçiörengücü maçlarında takımların çok iyi hazırlandığını gördüm. Bandırmaspor’un rakibi Tuzlaspor da 1-1- berabere kaldığı maçta kaliteli bir takım görüntüsü verdi.

Ancak görüldü ki, Bandırmaspor, Tuzlaspor’u 2-0 yendiği maçta geçen yıldan bıraktığı yerden başlamış. Baştan sona hep hücumu düşünen Bandırmaspor özellikle maçın sonuna kadar havanın da çok sıcak olmasına rağmen baskılı ve bıktıran markajlı oyunu maçı kazanmasında önemli faktörlerdi.

Başta 2 golü atan Kerim Avcı, Caner Cavlum, Levent Ayçiçek, Caner Hüseyin Bağ daha çok dikkat çeken başarılı oyunculardı. Yunanlı kaleci Ioannıs’ı bana öven arkadaşlar haklıymış. 2 önemli pozisyonu etkisiz hale getirirken hava hâkimiyeti başarılıydı. Takımlarını yalnız bırakmayan Bandırmaspor taraftarları da gerekli desteklerini maç sonuna kadar esirgemediler.

Çok sıcak havaya rağmen Tuzlasporlu oyuncular da ellerinden geleni yapmaya çalıştılar. Fazla faul yapmalarıyla Bandırmaspor’un hızlı oyununu durdurmaya çalışmak istemeleriyle ortaya zevkli bir maç çıkmış oldu ama fazla etkili olamadılar.

Bandırmaspor, Tuzaspor’a göre daha fazla pozisyona girdi ve hiç savunmada toplanmaya gerek görmedi. Hep hücumu düşünmesi olumluydu. Nitekim frikik ve penaltı pozisyonları böyle doğdu. 2 golü atan Kerim Avcı’nın usta ayakları golü getirdi ama frikik golü aslında bir taktik eseriydi. Frikik atılırken Tuzlaspor oyuncularının kurduğu baraj içindeki 3 Bandırmasporlu oyuncunun bulundukları yeri boşaltınca oradan adeta bir kapı açılmıştı. Kerim topu bu kapıdan geçirince skor 1-0 öyle oldu.

Oyun disiplininden sonuna kadar kopmayan Bandırmaspor değerli bir yabancı saha galibiyeti almış oldu.

20-08-2022/ERDEM ÖZCAN