Brothers Hayata Karışan Kadınlar Platformu Kazananları Belli Oldu

BROTHERS HAYATA KARIŞAN KADINLAR PLATFORMU’NUN İKİNCİ DÖNEM KAZANANLARI BELLİ OLDU!

Her yaştan, her eğitim seviyesinden kadının, ücretsiz eğitimlerle ve alanında uzman mentor ve eğitmenlerin desteğiyle, fikirlerini geliştirmelerine ve gerçekleştirmelerine katkı sunan Brothers Hayata Karışan Kadınlar Platformu’nun ikinci döneminde sona gelindi. Final Pitch etkinliği ile platform paydaşları ve mentorlardan oluşan jüri kazanan projeleri belirledi.

Kadınların, geleceğin mesleklerinde beceri ve yetkinliklerini geliştirmek ve kadın temsiliyetinin güçlendirilmesi için yola çıkan Brothers Hayata Karışan Kadınlar Platformu’nda ikinci dönemin sonuna gelindi. Katılımcı grupların, platform paydaşlarının ve mentorların katılımıyla gerçekleştirilen Final Pitch etkinliğinde son değerlendirmeye kalan 8 grup projelerini jüriye sundu.

Doğada birlikte öğrenmeyi hedefleyen, dezavantajlı gruplardan çocukları da kapsayarak bir orman okulu yaratma projesi olan “Hepimiz Doğayız” Brothers Hayata Karışan Kadınlar Platformu’nun destekçiler ve ana sponsor Pernod Ricard Türkiye ile birlikte oluşturduğu başlangıç fonunu almaya hak kazandı.

Brothers Hayata Karışan Kadınlar Platformu mentorları ha:ar sanatçı ikilisi Hande Şekerciler ve Arda Yalkın, Prof. Dr. Itır Erhart, Nilay Örnek ve Serdar Kuzuloğlu, IDEMA’dan Sait Beyazyürek ve Galata Business Angels’dan Ata Uzunhasan, Commencis CEO’su Fırat İşbecer, Yemeksepeti kurucusu, Gen Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı Nevzat Aydın, EKA Global Kurucusu, Robert Kolej Mezunlar Derneği Başkanı Arif Akdağ ve Simya-212 VC General Partner’ı Selma Bahçıvanoğlu ile İhtiyaç Haritası İcra Kurulu Üyesi Evren Aydoğan jüride yer aldı.

Katılımcıların 6 ay boyunca ücretsiz eğitimlerle, mentorluklarla, Bootcamp ile geçirdikleri fikir geliştirme ve projelendirme süreci sonrasında, Final Pitch gününde projelerini jüriye sunma şansı kazanan 8 grup; Hepimiz Doğayız, Bi’Tıkla, 65 Hayata Artı Kat, Air Archive,

Tenceren, Next Gen Care, Renewed Story ve Nunu sunumlarını yaptıktan sonra jürinin terletici sorularına cevap verdi.

Brothers Hayata Karışan Kadınlar Platformu ikinci döneminin kazanan projesi Hepimiz Doğayız dışında sanatı AR ile buluşturan “Air Archive” projesi, platformun Kültür, Sanat & Eğlence modülü mentorları Hande Şekerciler ve Arda Yalkın tarafından ofis, teknik ekipman, yazılım, işbirliği ve eğitim desteği alacak. Yeni nesil ebeveynliği başka bir boyuta taşıyacak “Next Gen Care” projesi ise platform paydaşı Galata Business Angels üyelerinden girişimci Fırat İşbecer tarafından desteklenecek.

Pernod Ricard Türkiye ana sponsorluğunda ve İDEMA işbirliğiyle kurgulanan Brothers Hayata Karışan Kadınlar’ın Aralık ayında başlayan ikinci dönemi, “Eşitsizliğin İş İlanı” ve “Dilim Varmıyor” kampanyası ile gastronomi, sanat, teknoloji, müzik gibi çeşitli alanlardaki kadın temsiliyetinin eşitsizliğine dikkat çekti. 5 binin üzerinde kadının başvurduğu platformda, 1204 kadın, Kültür, Sanat ve Eğlence, Sürdürülebilirlik ve İklim Değişikliği, Yeni İş Yaşamı ve Dijitalleşme ve Yeni Medya olmak üzere 4 modülün yanı sıra Girişimcilik ortak modülündeki çevrimiçi ve ücretsiz derslerden faydalandı.

 

Brothers Hakkında

Brothers, ilhamını İskoç kültüründen alan, yaşamın her alanında öğrenerek, yeni insanlarla, yeni dünyalarla tanışarak hayata karışan herkesin buluşma noktası. Bizi takip ederek, tüm etkinliklerimizden ve yeniliklerden haberdar olabilirsin! Hayat, hayata karışınca güzel!

Pernod Ricard Türkiye Hakkında

Pernod Ricard Türkiye, dünya çapında 160’dan fazla ülkede faaliyet gösteren ve 240’dan fazla uluslararası prestijli alkollü içki markalarının sahibi olan Pernod Ricard bünyesinde Türkiye’deki faaliyetlerine devam etmektedir.

IDEMA Hakkında

IDEMA, Türkiye ve Dünya'daki sosyoekonomik kalkınmayı desteklemek için sürdürülebilir projeler ve küresel ortaklıklar geliştirmektedir. 2011 yılında kurulan IDEMA’nın ana amacı; sosyal, ekonomik, çevresel ve kültürel kalkınmaya katkıda bulunmaktır. Bu bağlamda, Birleşmiş Milletler, Dünya Bankası, uluslararası yatırım kuruluşları, ulusal ve uluslararası sivil toplum kuruluşları, yerli ve yabancı ticaret odaları ve çeşitli kamu kurumları ile iş birlikleri kurarak; daha adil, eşit ve kapsayıcı bir dünyanın inşasına yönelik olarak çalışmaktadır.

Galata Business Angels Hakkında

Ülkemizin önde gelen ilk jenerasyon internet girişimcileri tarafından, girişimler için kurulmuş olan Galata Business Angels (GBA) Türkiye'nin ilk melek yatırım ağıdır. Her sektörde dijital ve yenilikçi iş fikirlerine yatırım yapan, kâr amacı gütmeyen bir dernek olan GBA, potansiyeli en yüksek girişimcilerle en deneyimli yatırımcıları buluşturarak başarılı dijital girişimcilik hikayelerinin çıkmasını amaçlamaktadır.

Detaylı bilgi için Kiraz Halkla İlişkiler’den İlknur Selimoğlu’nu arayabilirsiniz. 212 232 4902 – 03 ilknur@kirazhalklailiskiler.com.tr

12-05-2023