Kılıçdaroğlu "Bizi Bölmek Parçalamak İsteyecekler.."

Kılıçdaroğlu " Türkiye coğrafyasına dağılıp bunları anlatma mecburiyetindesiniz" Kılıçdaroğlu bu cümleyi İnce ve ekibi için mi söyledi?

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Muharrem İnce’nin kendisi  hiç bir yayın organında dile getirmese de 37.Kurultay sürecinde yaşanan  anti demokratik uygulamalar ve Genel Merkezin  muhtemel adayların önünü kesmesi için  tüm il ve ilçe örgütlerindeki "tek adam değişmez yönetim" amaçlı  tutumundan dolayı sosyal medya ve bazı ulusal gazete ve televizyonlarında Muharrem İnce için  iddia edilen parti kurma girişimleri ile ilgili olarak isim vermeden ilk kez konuştu. ‘Bizi bölmek istiyorlar, parçalamak istiyorlar’ dedi. Muharrem İnce'den konuyla ilgili tek açıklama  Fatih Altaylı'ya verdiği özel demeç oldu "Ben bir parti kurmuyorum. Ben yola çıkıyorum. Yüzde 31’le bıraktım. Şimdi onu yüzde 51’e çıkarmak için yola çıkıyorum" dedi.
İşte Kemal Kılıçdaroğlu’nun o açıklamaları:

Bizi bölmek parçalamak isteyecekler ama hiç kimsenin unutmaması gereken bir şey var. CHP Türkiye cumhuriyetinin kalesidir. İnsanca hakça bir düzeni bu ülkeye getirinceye kadar mücadele eden bir siyasi partiyiz. Ahlaklı bir siyasi partiyiz. Dolayısıyla Türkiye coğrafyasına dağılıp bunları anlatma mecburiyetindesiniz.

Bireysel çıkarlar, bireysel hesaplar bu sistemin tamamen dışında olmak zorundadır. İster sıradan üyesi ol, istersen genel başkanı ol. Memleket bu haldeyken başka bir şey sorulamaz. Her birimizin tek tek Türkiye coğrafyasında çalışıp halka umut vermesi gerekli.

08-08-2020/EDİT:MLEVENTOĞLU