Kuşcenneti Futbol Turnuvası Yoğun İlgiyle Devam Ediyor

Kuşcenneti’nde spor şöleni tüm hızıyla devam ediyor. 

https://www.youtube.com/watch?v=JgAMGZXgWQs
Bu yıl düzenlenen 2. geleneksel futbol turnuvasında 2. maçlar geride kaldı. 18 takımın üç ayrı grupta yarıştığı ve birbirinden iddialı takımların kıyasıya mücadelesi seyir zevkini doruklara çıkarıyor. 6 Ağustos 2023 te start alan organizasyonda 18 maç geride kalırken meşin yuvarlak 105 defa filelerle buluşarak gol sevinci yaşandı. 
Taraftarların yoğun ilgisi dikkat çekiyor. 
Her kesinden genç, yaşlı, kadın, erkek taraftarların Cennet arenaya her maçtaki yerlerini alması maçları izlerken yemyeşil parkın ve ambiansın keyfini yaşamaları hem dinlenmiş hem de eğlenmiş olmaları yanı sıra çocuklarının performansını yakından takip etmelerine olanak sunuyor. 
Geride kalan maçlarda ise;
A grubunda 6 puanlı iki takım Doğaspor ile Durumtayspor yer alırken, 3 puanlı Danışmentspor 3. Çavuşköyspor 4. sırada, 5.  Tophisaspor'un ve son sıradaki Akçapınarspor henüz puan ile tanışamadığını görüyoruz. 
B grubunda ise; iki de 2 yapan Dutlimanspor 6 puanla zirvede, Dört puanla 2. Dedeobaspor 3. Gölyakaspor yer alıyor. Yeşilçomluspor, farklı kazandığı 2. maçı sonrasında aldığı 3 puanla 4. sırada. Cennetspor ile Eriklispor ise grubun puan alamamış iki temsilcisi. 
C gurubunda lider Karakurt Gübre Aksakalspor 2'de 2 yapan tek takım 6 puanla zirvede. 4 Puanlı Kızıksaspor 2. sırada yer alıyor. Üç puanlı iki takımdan Musakçaspor 3. Yeniyenicespro 4. Sırada yer buluyor. Şirinçavuşspor 5. sırada ve Ömerlispor grubun son sırasında henüz puanla tanışamamış  tek takım. 
En farklı skora imza atan Doğaspor 12 golün atıldığı Akçapınarspor karşısında 10-2 galip geldi. 11 golün atıldığı Yeşilçomluspor ise rakibi Eriklispor’u 8-3 mağlup etmeyi başardı. 10 Golün atıldığı Durumtayspor - Akçapınarspor karşılaşmasında 8-2 Durumtayspor lehine tescillenmiş oldu.
Puan tablosu sizleri aldatmasın, takımlar mağlup olsa bile oynadıkları azimli futbol ile her an tabelayı değiştirebilcek hamlelerle maçı bırakmadan 90 dakika mücadele ediyorlar. Maçların sonun da ise korakor mücadele yerini samimiyetle birbirine sarılarak vedalaşan iki takım taraftarların alkışlarıyla sahayı terk ettiğini gözlemliyoruz.
Geçen yıl olduğu gibi bu yılda yayıncı kuruluş Bursa’da Medya maçları canlı canlı yayınlanması tüm organizasyonun şeffaf bir şekilde ilerleyişine şahitlik ediliyor. Maç içinde Tekrar pozisyonların gollerin hemen izlenmesi ve paylaşılması ise muhteşem bir dönüş oluyor. Organizasyonda ev sahipliği yapan Kuşcenneti Murat ÖZGENÇ tüm misafirlerle ayrı ayrı ilgilenerek gönüllerini alıyor. Park içindeki Cennet Cafe de çay keyfi insanları dinlendiriyor.

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Başkanı Yücel YILMAZ’ ın destekleriyle stadın ışıklandırmalarından soyunma odalarına, tribünlerden yedek kulübelerine kadar  muhteşem bir kalitede olduğu aşikar; emeği geçenlere teşekkür ediyoruz. Tüm takımlarımıza ve sporseverlerimize başarılar diliyoruz.

18-08-2023/BURSA DA MEDYA