Muharrem İnce Bandırma'ya Geliyor

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce 4 ayda gerçekleştirilen 54 İlde örgütlenme ve seçimlere katılma hakkı kazanma başarısından sonra başladığı yurt gezileri kapsamında 20 Ekim Çarşamba günü Bandırma'ya geleceği bildirildi.

Muharrem İnce'nin Çarşamba günü programında Susurluk parti binası açılışından hemen sonra saat 13.00 da Bandırma'ya gelerek  çarşı merkezinde esnaf ve vatandaşlarla görüştükten sonra ilçe örgütü açılışından önce vatandaşlara sesleneceği  öğrenildi.  
Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce bugün Antalya Korkuteli'nde parti binası açılışına katıldı. İlçede büyük coşkuyla karşılanan İnce burada vatandaşlara yaptığı konuşmada önemli  sorunları değerlendirdi. İnce " Türkiye’de demokrasinin yerleşmesi için siyasi partiler yasasının değiştirilmesi gerektiğini belirterek, "İktidar da kandırıyor, muhalefet de. Birisi, başkanlık sistemi, öbürü güçlendirilmiş parlamenter sistem diyor. Dünya siyaset literatüründe ikisi de yok” dedi.

Konuşmasında muhalefet partilerini pasiflikle suçlayan İnce; " 
"Sizin derdiniz kendi koltuklarınızı sağlama almak. Onun içindir ki, 20 yıllık bir iktidar karşısında bu muhalefet umut olamıyor. İktidar da kandırıyor, muhalefet de. Birisi, başkanlık sistemi, öbürü güçlendirilmiş parlamenter sistem diyor. Dünya siyaset literatüründe ikisi de yok. Gerçekten demokrasi istiyorsanız, yasamanın, meclisin, parlamentonun güçlenmesini istiyorsanız, başlayacağımız yer siyasi partiler yasasıdır. Eğer bu iktidar ve muhalefet gerçekten demokrasi istiyorsa siyasi partiler kanunundan yola çıkalım. Yürekleri varsa gelsinler. Türkiye'ye demokrasi gelmez” 

Yeni kurulan bir parti olarak Türkiye’yi karış karış dolaşarak vatandaşı dinlediğini  dile getiren İnce, şöyle devam etti: "Biz bugün 4 ay içerisinde kurultayını yapmış, önümüzdeki seçimde, seçime girmeye hak kazanmış bir partiyiz. Çok kısa süre içerisinde müthiş bir şekilde büyüyeceğiz. Herkes bunu görecek ve buna tanıklık edecek.  Türkiye'de adım basmadığımız il, ayak basmadığımız ilçe kalmayacak. Her bir yere tek tek gideceğiz” dedi.

17-10-2021/ANTALYA HABER