TATLISU'nun Tatlı Suyuna Talep Patlaması

TATLISU’NUN TATLI SUYUNA TALEP PATLAMASI

Kapıdağ’ın bereketli topraklarından gelerek kırsal Tatlısu mahallesindeki çeşmeden su alanlar Bandırma’ya kârlı dönüyor.

Erdek’in turistlik kırsal Tatlısu Mahallesi’ndeki tatlı su çeşmesinden akan suyun 20 litresi 7.50 TL, 5 litresi ise 3 liraya "bilet" kesilerek veriliyor. Özellikle Bandırmalılar’ın Tatlısu’ya günübirlik ziyaretleri sonrası getirdikleri onlarca 20, 10 ve 5 litrelik bidonlarını köy meydanındaki 6 kurnalı çeşmesinden dolduruyorlar. Tatlısu Mahallesi’nin tatlı suyuna büyük talep olduğunu söyleyen köy görevlisi Hasan Efe, “Tatlısu Mahalle Muhtarlığı Güzelleştirme ve Doğal Varlıklarını Koruma Derneği’ne ait olan çeşmeden damacanalarla alınan sular piyasada 10 ve 20 litrelikler 70-80 liraya satılırken biz 7.5 TL, 20-30 lira arası satılan 5 litreliklerden de 3 lira ücret alıyoruz. Herkes memnun. Toplanan para mahallenin hizmetlerinde kullanılıyor.”dedi.

Tatlısu mahallesine her gelişleri sonrası şerbet gibi tatlı suyunu, getirdikleri bidonlarına doldurup Bandırma’ya döndüklerini belirten Hüseyin Duruoğlu

da “böylece hem aracımızın yakıt giderini karşılamış oluyor hem de Kapıdağ’ın zirvelerinden gelen tatlı suyunu içmiş oluyoruz; bu vesileyle de mahalleye bir gelir sağlanmış oluyor, diyerek Tatlısu Mahallesi’nin hem havası güzel hem de suyu güzel; herkese tavsiye ediyorum” dedi.

02-06-2024/Erdem ÖZCAM