Yıkılan Endrüstri Meslek Lisesi Yerine Bilim ve Sanat Merkezi Yapılacak

Bandırma'nın Cumhuriyet yılları geçmişine damga vuran Endrüstri Meslek Lisesi binasının yıkılması eleştirilere neden olurken yıkılan binanın yerine Bilim ve Sanat Merkezi adıyla yeni bir kompleks yapılacağı öğrenildi. Yıkılması tartışmalara neden olan  Endüstri Meslek Lisesi arazisine yapılacak olan yeni bina, Bilim ve Sanat Merkezi olarak Bandırma’ya hizmet verecek.

Bandırma'da uygulamaya  geçirilen ve diğer tarihi okullar gibi yeni yapılan  Liseler Vadisi’ne taşınan Endüstri Meslek Lisesi’nin arazisi üzerinde Bilim ve Sanat Merkezi yapılacak..  Bilim ve Sanat Merkezi olacak şekilde projelendirilen binada 42 adet atölye, çalışma odaları ve dersliklerle yer alacağı ve 144 kişilik çok amaçlı bir salonun yer alacağı öğrenildi. 

Vatandaşlar yeni okul yapılması yönünde projelendirilen alanda  ilave edilecek  ek bir projeyle  bölgenin ihtiyacına da cevap verecek yüksek kapasiteli katlı otopark yapılması gerektiği yönünde düşüncelerini iletirken yetkililerden bu konuda araştırma yapılması dileğinde bulundu.  

BANDIRMA GERÇEK - 28-02-2019 BERKAN KOZAN