17 Ayrı Hırsızlık Olayını Gerçekleştiren 3 Kişi Tutuklandı.

17 Ayrı Hırsızlık Olayını Gerçekleştiren 3 Kişi Tutuklandı.
Gönen İlçe Jandarma komutanlığına müracaat eden A.B. isimli şahıs, Gönen ilçesi Tuzakçı mahallesinde bulunan çiftliğinden kimliği belirsiz şahıs/şahıslar tarafından iki adet su motorunun çalındığını beyan ederek şikâyetçi olmuştur. 
Bu durum üzerine Gönen ilçesi Tuzakçı mahallesindeki faili meçhul hırsızlık olayı ile geçmiş dönemlerde Gönen ilçesi ve çevre ilçelerde meydana gelen faili meçhul hırsızlık olaylarının aydınlatılması ve olay fail/faillerinin yakalanabilmesi maksadıyla Balıkesir İl Jandarma Komutanlığı tarafından özel ekip oluşturulmuştur.
Oluşturulan özel ekip tarafından yapılan istihbarî çalışmalar, araştırmalar ve olay yeri ve çevresindeki yol güzergâhlarında bulunan (42) güvenlik kamerasının incelenmesi sonucunda; 41 … …. plakalı şüpheli bir araç tespit edilmiştir.
41 … …. plakalı şüpheli araç hakkında yapılan araştırmada; aracın Bandırma ilçesinde faaliyet gösteren bir araç kiralama servisinden A.G. isimli şahıs tarafından kiralandığı öğrenilmiştir.
Mevcut durum üzerine kiralık aracın GPS kayıtları ile Gönen ilçesi ve çevre ilçelerde bulunan PTS kayıtlarının incelenmesi sonucunda; 41 … …. plakalı aracın faili meçhul hırsızlık olaylarının gerçekleştirildiği zamanlarda olayların olduğu yerleşim birimlerinde veya çevrelerinde bulunduğu belirlenmiştir.
Yapılan istihbarî çalışmalar sonucunda; 41 … ….plakalı aracı kiralayan A.G. isimli şahsın, A.D. ve M.F.G. isimli şahıslarla birlikte hareket ettiği ve adı geçen şahısların Bandırma ilçesinde ikamet ettikleri öğrenilmiştir.
Elde edilen bilgiler doğrultusunda Gönen Cumhuriyet Savcısının talimatıyla icra edilen takip faaliyeti esnasında;  A.G., A.D. ve M.F.G. isimli şüpheliler, 41 … …. plakalı araçla birlikte Bandırma ilçe merkezinde yakalanmış olup, alınan arama kararına istinaden 41 … …. plakalı araçta yapılan aramada; hırsızlık olaylarında kullanıldığı değerlendirilen pense, keski, anahtar takımı, bıçak vb. malzemeler ele geçirilmiştir.
Elde edilen tüm mevcut deliller doğrultusunda yapılan araştırmalar sonucunda; A.G., A.D. ve M.F.G. isimli şüphelilerin (17) ayrı hırsızlık olayını gerçekleştirdikleri tespit edilmiştir.
A.G., A.D. ve M.F.G. isimli şüpheliler tarafından çalınan; küçükbaş hayvanlar, sattıkları yerlerde bulunarak sahiplerine teslim edilmiş, altınların değişik kuyumcularda bozdurulduğu, elektrik motorları, kablo ve demir kapıların  Bandırma ilçe merkezinde hurdacılık yapan Y.E.S. isimli şahsa satıldığı belirlenmiştir.
Bu olaylarla ilgili olarak gözaltına alınan A.G., A.D. ve M.F.G. isimli şüpheliler  sevk edildikleri Adli makamlarca tutuklanarak Bandırma Kapalı Cezaevine teslim edilmiştir.
Ayrıca A.G., A.D. ve M.F.G. isimli şüpheliler  tarafından çalınan koyunları satın alan A.Ç. ve M.G. isimli şahıslar ile elektrik motorları, kablo ve demir kapıları satın alan Y.E.S. isimli şahıs hakkında  "Hırsızlık Malını Kabul Etmek ve Satın Almak" suçundan yasal işlem yapılmıştır.

BALIKESİR VALİLİĞİ-BANDIRMA GERÇEK\14.05.2019