31. Uluslararası Bandırma Kuşcenneti Kültür ve Turizm Festivali Son Gün

31. Uluslararası Bandırma Kuşcenneti Kültür ve Turizm Festivali’nin Son Günü Dillere Destandı!

Türkiye’nin ilk çevre temalı festivali 31. Uluslararası Bandırma Kuşcenneti Kültür ve Turizm Festivali’nin son günü geride bırakıldı. Festivalin son günü dopdolu, coşkuyla, ışıl ışıl geçti.

“Çocuk Tiyatrosu”

Bandırmalı çocuklar "Robin Hood-Kralın Dönüşü" oyunuyla büyülü bir yolculuğa çıktı. Çocuklar oyunu büyük bir heyecanla, gözlerini kırpmadan takip etti. Belediye Meclis Üyesi Sayın Aydın Yağar, değerli tiyatro sanatçılarına plaketlerini takdim etti.

“Geri Dönüşüm Çocuk Atölyesi”

Geri dönüşüm malzemeleriyle gerçekleştirilen kuş yuvası, ağaçlara kuş süsü ve kuş yemliği atölyeleriyle çocuklar doğayla bütünleşti. Çocuklar ve aileleri etkinliğe yoğun ilgi gösterdi. Etkinliklerde çocuklara doğa bilinci aşılandı ve çocuklar atık madde kullanımıyla ilgili bilinçlendirildi.

 “Tarama Ucu Söyleşisi”

Bandırmalı değerli yazar ve çizerler Bandırma halkıyla buluştu. Barış Manço Kültür Merkezi'nde keyifli bir söyleşi gerçekleşti. "Tarama Ucu" ekibine plaketlerini Belediye Meclis Üyemiz Festival Genel Sekreteri Sayın Nüvit Erten takdim etti.

“Türkiye’de ve Dünya’da İklim Krizi Paneli”

Değerli panelde TBMM Çevre Komisyon Üyesi Cumhuriyet Halk Partisi İzmir Milletvekili Sayın Murat Bakan ve TBMM Çevre Komisyon Üyesi İYİ Parti Mersin Milletvekili Sayın Zeki Hasan Sıdalı, Barış Manço Kültür Merkezi'nde çok kıymetli bilgiler verdi. Çevre temalı önemli panele İYİ Parti İl Başkanı Sayın Özlem Ural, Burhaniye Belediye Başkanı Sayın Ali Kemal Deveciler, Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Başkanı Sayın Selim Panç, İYİ Parti İlçe Başkanı Sayın Necmi Sert, Belediye Meclis Üyeleri ve vatandaşlar katıldı. Türkiye'de ve Dünya'da küresel ısınma, iklim değişikliği ve bu konularda almamız gereken önlemler hakkında konuşuldu.

“Hakan Altun Konseri”

Hakan Altun'la Bandırma muhteşem bir gece yaşadı. Mükemmel konserde Bandırma halkı tüm coşkusuyla her şarkıya eşlik etti. Tıklım tıklım dolu olan Cumhuriyet Meydanı'ndan çıkan ses tüm Bandırma'ya yayıldı. Bandırma halkı aşkın en güzel şarkılarıyla duygu doldu, hareketli şarkılarla eğlenceye doydu.

15-06-2022