Aç Olanları Buyurun Siz Doyurun!

Bugün, an itibariyle C.B.'.nın muhalefete söylediği "Aç olanları buyurun siz doyurun" sözleri üzerine muhalefetin bir bardak suda kopardığı fırtınayı düşünüyorum; acı acı gülümseyerek...

Sn CB ve sözcülerinin tv'lerinde açıkladığı ve benim de  şüphesiz ikna olduğum gibi "İşçimiz, köylümüz, esnafımıza verilen ve verilmeye devam edilen hiçe yakın sonsuz destekleri dinledim. 

Hayrın gizli yapılanı makbuldür gereği isimleri açıklanmadan borçları kapatılarak aç kalmaları, batmaları engellenen patronlar, el değiştirerek vatandaşın cebine girip yastık altında saklanan altın ve dövizler-ki payıma düşen miktarla dış güçlerin oyununu bozmak için CB emir verdiğinde bozdurmak şartıyla 50 dolar aldım-.Geçilmeyen köprüler için sırf devletimizin itibarını korumak maksadıyla yüklenici firmalara ödenen milyar TL.ler, açılan cemaatsiz camiler, yapımı devam eden saraylar, alınan lüks makam araçları, ithal edilen aşılar, daha aklıma gelmeyen nice hayırlı işlere" tam 128 milyar dolar harcandı şu 1.5 senelik pandemi süresince, değil mi?

Hem de ismi hala açıklanmayan mv.nin aç kalmamak için mafyadan aylık 10 000 dolar, bürokratların iki-üc- beş yönetim kurulunda gece gündüz demeden mesai yapmak! zorunda kalması dahi göze alınıp sineye çekilerek... Kardeşim, daha ne yapsın Sn. CB. ve hükümet? Her şeyi, varsa şayet aç vatandaşı da mı onlar düşünsün yani? El insaf be! Muhalefet kuru kuruya eleştirmeyi bırakıp "olduğunu hiç sanmıyorum ama" bulduğu 3-5 açın karninı doyursa eline mi yapışır sanki?

Neyse! Çok uzattım. Sürçi lisan ettiysem affola. Acizane sizlere tavsiyem; sadece tv seyredip algıya kapılmayın. Düşünün, sorgulayın, aklınızı kullanın ki benim gibi parlak fikirler aklınıza gelsin, kapılıp gitmeyin bulunmaz hint kumaşı sandığınız liderlerinize...Yan gelip yatmayan, elini ateşe sokan, olaylara gerçekçi bakan, yani ben Sinan...(Hah! Bu kez beni çekemeyenler, kafiye uymamış da diyemez sanırım) Hepinize Sn.CB.nın emri gereği, bulursanız çevrenizdeki açları karınca kararınca, elinizden geldiğince doyurmak suretiyle huzurunuza mutluluk katacağınız huzurlu günler diliyorum

07-07-2021/BANDIRMA