Ak Parti Genel Başkan Vekili Binali Yıldırım Balıkesir'de Açılışlara Katıldı

Altıeylül Belediyesi’nin yaptırdığı “Sultan Abdülhamid Han Gelişim Merkezi” Ak Parti Genel Başkan Vekili Binali Yıldırım'ın katılımıyla gerçekleştirildi.

 Yıldırım'ın Balıkesir ziyaret programında bir dizi açılış ve program gerçekleştirildi.  Balıkesir Valisi Hasan Şıldak, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, Türk Kızılay Genel Sekreteri Hüseyin Can, AK Parti Balıkesir milletvekilleri Belgin Uygur, Yavuz Subaşı, Mustafa Canbey, Pakize Mutlu Aydemir ve protokolun katılımıyla 5700 metrekare kullanım alanı, aile danışma merkezi, sosyal market, kurslar, etütler, çocuk üniversitesi, sinema salonu, belediye hizmet birimleri ve daha birçok birimiyle vatandaşlara  hizmet edecek olan Gelişim Merkezi  törenle açılırken  Altıeylül Belediyesince gerçekleştirilen  eser vatandaşlarca beğeniyle karşılandı. AK Parti Genel Başkan Vekili Binali Yıldırım yaptığı konuşmada, 'Milletimizin huzurunu bozmaya çalışanlar karşısında bu milleti bulur. İnşallah ülkemizde daha güzel günleri, daha güzel hizmetleri vermeye devam edeceğiz. Çünkü son 2 yıldır sıkıntı var. Dünyayı kasıp kavuran korona mikrobu var. Bu mikrop dünyanın düzenini bozdu. Enflasyon nedir bilmeyen ülkeler bugün yüzde7, yüzde 16 enflasyonu konuşuyor. Bütün tedarik zincirinde, mal üretiminde ciddi sıkıntılar yaşanıyor. Elhamdülillah aldığımız tedbirlerle ihracatımız artmaya rekor üstüne rekor kırmaya devam ediyoruz. Bizim öncelikle hedefimiz, bu sıkıntılardan kurtulmanın reçetesi yatırım, istihdam, üretim, ihracat. Dolayısı ile açığımızı kapatacağız ve daha fazla üreteceğiz. Daha fazla üreterek halkımızın refahını daha da arttıracağız. Yaşanan sıkıntılar geçicidir. Her darlığın arkasında bir ferahlık vardır. Bunları da dayanışma ile, birlik ile, beraberlik ile üstesinden geleceğiz.

Açılış konuşmasında Altıeylül Belediye Başkanı Hasan Avcı’ya teşekkür eden Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz "Altıeylül Belediyemiz tarafından yapımı tamamlanan Sultan Abdülhamid Han Gelişim Merkezimizi Genel Başkan Vekilimiz Sn. Binali Yıldırım''ın katılımıyla hizmete açtık. Başkanımız Hasan Avcı'ya ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum." paylaşımında bulunurken  3 Aralık Dünya Engelliler Günü sebebiyle düzenlenen Balıkesir Sosyal ve Kültürel Bütünleşme Projesi programına katılan Binali Yıldırım daha sonra eşi Semiha Yıldırım’ın himayelerindeki 81 İl 81 Anaokulu Projesi kapsamında, Bigadiç ilçesinde yapılan Hatice Koç Kızılay Anaokulu’nın açılış töreninde kurdele kesti.

03-12-2021/BALIKESİR