Akaryakıt Hırsızları Yakalandı

 İş makineleri ve kamyonlardan mazot çalan 3 kişi tutuklanarak cezaevine konuldu.
 Balıkesir,Sındırgı İlçesi Kertil Mahallesinde Sındırgı-Akhisar yol yapımı için kurulan şantiyede bulunan özel bir şirkete ait iki ayrı iş makinesinden (750) lt akaryakıt (mazot) çalınması olayı ile ilgili Balıkesir İl Jandarma Komutanlığı ve Sındırgı İlçe Jandarma Komutanlığı ekiplerince yapılan istihbari çalışmalar sonucunda;
Olayı gerçekleştiren şüphelilerin Manisa ili Akhisar ilçesinden gelerek hırsızlık olayını gerçekleştirdikleri tespit edilmiştir. Bu durum üzerine adli makamlardan alınan arama kararına istinaden şüpheliler M.A., Ö.T., ve E.Ç.'nin Manisa ili Akhisar ilçesindeki ev ve eklentileri ile araçlarında yapılan aramada hırsızlık olaylarında kullandıkları suç eşyaları ele geçirilmiştir.
Şüphelilerin özel ve kiralık araçlarla bölgede dolaşarak şantiyelerden ve yol kenarlarında mola veren kamyon ve tırlardan özel düzenek kurarak mazot çaldıkları öğrenilmiştir.
Bu kapsamda yapılan araştırmalar sonucunda şüphelilerin Sındırgı ve Altıeylül ilçelerinde, 2014-2016 yılları arasında faili meçhul olarak takibi yapılan (8) ayrı olayı da gerçekleştirdikleri tespit edilmiştir.
Olaylarla ilgili olarak haklarında yasal işlem yapılan ve adli makamlara sevk edilen şüpheliler M.A., Ö.T., ve E.Ç. tutuklanarak Sındırgı Cezaevine teslim edilmiştir.

BALIKESİR VALİLİĞİ\BANDIRMA GERÇEK