Ali Aydınoğlu Edremit'i İhya Ediyor..Bir İlk Daha ?

Balıkesir Milletvekili Ali AYDINLIOĞLU Türkiye’de yeni başlayan Sağlık Bakanlığına bağlı Sağlıklı  Yaşam Merkezinin Edremit de yapılması için gerekli çalışmaları başlattı.

Ülkemiz içerisinde de yeni yeni yaygınlaşan ve dünya genelinde hemen her ülke de var olan sağlıklı yaşam merkezleri, birçok kişiye sağlıklı yaşam konusunda ciddi anlamda yardımcı olmaktadır. Özel olarak, kendi alanında uzmanlaşmış kişiler tarafından dizayn  edilen ve içerisinde yine kendi alanlarında uzman olan yaşam koçlarının, uzmanların yer aldığı sağlıklı yaşam merkezlerine hemen her yaştan katılımcıları görmek mümkündür. Öncelikle kişilerin yaşamlarında ciddi anlamda bir düzenleme yapmakta ve onlara belli bir düzen içinde yaşamayı öğretmektedir.

Bu kapsamda; İhale bedeli KDV hariç 3.700.000 TL olan Edremit Sağlıklı Yaşam Merkezinin temel atma aşamasına geldiğini belirten Aydınlıoğlu: Türkiye genelinde bin adet Sağlıklı Yaşam Merkezlerinin kurulması hedeflenmektedir. Bu merkezler birkaç aile sağlığı merkezlerinin hizmet alabileceği ortak bir bina olacak. Özel tasarlanan bu binalarda diyetisyenler, psikologlar, fizyoterapistler ve yerine göre spor hocaları, şeker hastalığı gibi sürekli hastalıklarla ilgilenen özel eğitim almış hemşire bulunacak. Röntgen ve ultrason imkanı olacak. Kanser taramaları, anne-bebek sağlığı ile ilgili hizmetlerde burada verilecektir. Şöyleki; Aile Hekiminiz şeker hastalığınız varsa onunla nasıl sağlıklı bir yaşam sürebilmeniz konusunda sizi Sağlıklı Yaşam Merkezine yönlendirecek ve burada hastalığınızla ilgili gerekli eğitimleri alabileceksiniz. Edremit ilçemize şimdiden hayırlı olmasını dilerim.

BANDIRMA GERÇEK- M.LEVENTOĞLU